Toyota Baltic AS-i
keskkonnapõhimõtted

Toyota keskkonnaväljakutse 2050 suunas

Toyota püüab arendada ja edendada kestlikke liikuvuse tehnoloogiaid, mis võimaldavad keskkonnal ja majandusel harmooniliselt koos eksisteerida.

Meie pikaajaliste keskkonnaeesmärkide alus on paika pandud Toyota keskkonnaväljakutses 2050, mis hõlmab meie äritegevuse igat aspekti ja ulatub autodest kaugemale. Toyota jaoks tähendab see kogu sõidukite tootmise, tarnijatelt sõidukiosade allhanke korras ostmise, logistika, müügi ja turunduse, hoolduse ja kasutusest kõrvaldamise protsessi, mida pidevalt täiustatakse parema maailma ja jätkusuutliku tuleviku loomiseks.

Järgmistel aastakümnetel pühendume uutele ja julgetele sammudele, et minna nullkeskkonnamõjust kaugemale ja pakkuda positiivset keskkonnamõju sellistes valdkondades nagu olelusringi heitkogused, meie tootmistehaste heitkogused, vee- ja energiakasutus jpm.

Vastutustundliku ettevõtluse hõbemärgis

Toyota Baltic on Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi hõbemärgise omanik.
Hõbetaseme kvaliteedimärgise pälvis Toyota Baltic kolmandat korda, olles foorumi liige juba aastast 2012.
Vastutustundliku ettevõttena väärtustab Toyota Baltic ümbritsevat looduskeskkonda, panustab kohalikku kogukonda ning edendab jätkusuutlikku mõtteviisi.

Vastutustundliku Ettevõtluse Indexi hõbetase 2020 logo
Roheline energia

Toyota Balticu kontorihoone Tallinnas töötab täielikult roheenergia peal. A-energiaklassiga hoone katuselt leiab energiatõhusad päikesepaneelid ning kasutatavast veest ligi 75% ammutatakse vihmaveest.

EKOenergia logo
ISO 14001

Toyota Baltic AS-i keskkonnajuhtimissüsteem on sertifitseeritud ISO 14001 järgi alates aastast 2006. Aastal 2012 laienes sertifitseerimine ka edasimüüjatele.
Viimane sertifitseerimine toimus aastal 2018 ning sertifikaat kehtib kuni 12.04.2024.

ISO 14001 sertifikaadi logo

Vaata lisaks

Toyota keskkonnaväljakutse 2050 Toyota keskkonnaväljakutse 2050 Oleme seadnud mitu suuremat eesmärki, mida soovime 2050. aastaks saavutada, minnes positiivse keskkonnakasu tagamiseks null-keskkonnamõjust kaugemale. Toyota tee nullemissioonist parema maailma poole Toyota tee nullemissioonist parema maailma poole Oleme pühendunud parema ühiskonna ning heitkogustest ja piirangutest kaugemale jääva maailma loomisele. Maailma, kus me ei jäta midagi ega kedagi maha ja kus inimesed kogevad liikumisvabadust. Liigume väljakutsetest kaugemale Liigume väljakutsetest kaugemale Uuri lähemalt, kuidas Toyota tooted ja teenused mõjutavad positiivselt ühiskonda. Keskkonnaväljakutse 2050 aitab Toyotal saavutada tõelist kestlikkust. Liigume nullist kaugemale Liigume nullist kaugemale Tutvu Toyota elektrifitseeritud sõidukite rikkaliku valikuga. Alates hübriidautodest kuni saastevabade elektrisõidukiteni välja – siit leiab iga klient endale sobiva keskkonnahoidliku lahenduse.