1. Gazoo racing
 2. World Rally Championship
Kiirtee

Meie püüdlused parimate tulemuste poole WRC⁠-⁠sarjas

Pärast kahte järjestikust võitu tootjate, sõitjate ja kaardilugejate arvestuses 2021. ja 2022. aastal juhib sensatsiooniline hübriidmootoriga GR Yaris Rally1 jätkuvalt TOYOTA GAZOO Racing World Rally Teami püüdlusi ületada piire maailma kõige nõudlikumatel rallietappidel.

Valmistada üha paremaid autosid

„Katsumus pole mitte ainult meile, vaid ka meie klientidele võiduka auto valmistamine. Palusin Norihiko Katsutal selle väljakutse järgmisel aastal autoralli Jaapani meistrivõistlustel vastu võtta. Sarnaselt eelmisele aastale, mil me hakkasime GR Yarise ralliautoga võistlema Jaapani meistrivõistlustel, võib meil algul mõningaid probleeme esineda, kuid me jätkame oma auto täiustamist ning teeme sellest meistrivõistluste tasemel auto.“ Akio Toyoda

GR YARIS RALLY1

2022. aastal kehtestatud Rally1 uute eeskirjade jaoks töötas meeskond välja GR YARIS Rally1 HYBRIDi, milles on kasutusele võetud Yaris WRC-lt tuttav 1,6-liitrine turbomootor koos 3,9 kWh mahutava aku ja mootorgeneraatoriga (MGU) – kõik selleks, et pakkuda sõitjatele üle 500 hj tippvõimsust. Auto tõestas oma konkurentsivõimet, võites 13 rallist seitse, millest kuus saavutas Rovanperä 22-aastasena noorimaks WRC sõitjate meistriks kroonimise teekonnal. Meeskond kaitses oma tiitlit ka tootjate arvestuses, et viia lõpule ajalooline saavutus, mis hõlmab WRC suurimat tehnilist revolutsiooni ühe põlvkonna jaoks.
 • Mootor

  GI4A (otsepritse ja turbolaaduriga R4) pluss hübriidajam 
 • Tippvõimsus

  Üle 500 hj
 • Sõiduomadused

  Tippkiirus: 201 km/h (sõltuvalt ülekannetest) 
 • Mõõtmed ja mass

  Pikkus: 4225 mm (sh aerodünaamilised seadmed)
  Laius: 1875 mm
  Kõrgus: reguleeritav
  Rööbe: reguleeritav
  Telgede vahe: 2630 mm
  Vähim mass: 1260 kg

Kõik teed viivad paremuse poole

Asfalt
Järsud kurvid, andestamatud teed ja kõva seguga rehvid. Madaldatud vedrustus on hädavajalik Eesti ralli taolistel kiiretel radadel.

Kruus
Rööpalised teed, kivised rajad ja valik rehvisegusid. Kõrgendatud kruusavedrustus on Kreeka ja Mehhiko rallidega sarnastel kuumade ilmaoludega etappidel väga oluline.

Lumi
Jäised teed, lumevallid ja piikrehvid. Rootsis sõidetava ralli taolistel võistlustel on sobilik lahtise teekatte jaoks kohandatud vedrustus.

 • GR SPORT sari

„Kaks aastat tagasi palusin Jari-Mattilt üht asja: perekondliku õhkkonnaga professionaalse meeskonna loomist. Hiljuti sain ma esimest korda võimaluse veeta aega selle meeskonnaga. Selle aja jooksul tundsin tõesti, et meeskond, mina kaasa arvatud, oli perekond. Kõik vestlused – kõneainest olenemata – viisid lõpuks välja autodeni. Mulle tundub, et oleme kõige autosõbralikum pere maailmas, ning see on midagi, mida kuskilt mujalt ei leia.“ Akio Toyoda.

Tutvu meeskonnaga

TOYOTA GAZOO Racingu rallitiim, mille eesotsas seisab autoralli maailmameistrivõistluste ajaloo kõige kogenum juht Jari-Matti Latvala, koosneb 2023. aastal neljast meeskonnast ning on eesmärgiks võtnud kolmanda järjestikuse WRC kolmikvõidu pärast oma GR YARIS Rally1 HYBRIDi edukat debüüti 2022. aastal.
 • Akio Toyoda

  meeskonna asutaja / Toyota Motor Corporationi president

 • Jari-Matti Latvala

  meeskonna juht

Auto nr 69
 • Juht: Kalle Rovanperä

  Riik: Soome

  Tulemused: WRC2 Pro võitja (2019), WRC viies koht (2020), WRC neljas koht (2021), autoralli maailmameistrivõistluste võitja, kuus võitu (2022)

 • Kaardilugeja: Jonne Halttunen

  Riik: Soome

  Tulemused: WRC2 Pro võitja (2019), WRC viies koht (2020), WRC neljas koht (2021), autoralli maailmameistrivõistluste võitja, kuus võitu (2022)

Auto nr 33
 • Juht: Elfyn Evans

  Riik: Suurbritannia

  Tulemused: Esimene WRC võit Suurbritannias (2017), WRC teine koht, kaks võitu (2020, 2021)

 • Kaardilugeja: Scott Martin

  Riik: Suurbritannia

  Tulemused: Esimene WRC poodiumikoht Soomes (2016), WRC teine koht, kaks võitu (2020 ja 2021)

Auto nr 17
 • Juht: Sébastien Ogier

  Riik: Prantsusmaa

  Tulemused: Kuus järjestikust WRC maailmameistritiitlit aastatel 2013–2018, seitsmes WRC tiitel sõitjate arvestuses (2020) ja kaheksas WRC tiitel sõitjate arvestuses (2021)

 • Kaardilugeja: Vincent Landais

  Riik: Prantsusmaa

  Tulemused: 
  WRC2 võitja, kaks võitu (2019), 11. koht WRC rallil, parim tulemus neljas koht (2022)

Auto nr 18
 • Juht: Takamoto Katsuta

  Riik: Jaapan

  Tulemused: 7. koht WRC rallil, üks poodiumikoht (2021), 5. koht WRC rallil, kaks poodiumikohta (2022)

 • Kaardilugeja: Aaron Johnston

  Riik: Iirimaa

  Tulemused: 
  Esimesed üritused autoralli maailmameistrivõistlustel (2021), 5. koht WRC rallil, kaks poodiumikohta (2022)

Hooaja kõrghetked

TOYOTA GAZOO Racingu värskeimad uudised igalt WRC etapilt.