1. Electrified
 2. Battery electric
Kiirtee

Miks elektriauto?

Lae kodus

Toyota akutoitega elektrisõidukite laadimine on ohutu, mugav ja lihtne. Saad laadida kodus, kasutades kodumajapidamise pistikupesa ja kaasasolevat laadimiskaablit, või valida kiirema variandina kodulaadija. Samuti saad kasutada paljudes avalikes laadimispunktides kiirlaadimist.

Erakordne sõiduulatus

Toyota akutoitega elektrisõidukid, näiteks Toyota bZ4x, suudavad ühe laadimisega sõita üle 500 km*.

* WLTP tsükkel. Sõiduulatus oleneb valitud varustustasemest, jõuallikast ja kohalikest sõidutingimustest.

Kuni 8-aastane elektrisõidukite veojõuaku tootjagarantii*

Elektrisõidukite veojõuaku garantii katab aku mahutavuse vähenemise alla 70% selle algsest mahust ja kestab kuni 8 aastat alates sõiduki esmaregistreerimise kuupäevast või kuni 160 000 km läbisõiduni (olenevalt sellest, kumb saabub varem; esimesel aastal piiramatu).

* Korralise hooldusega aktiveeritav teenus; kehtib pärast Toyota volitatud töökodades (üle Baltikumi) läbitud korralist hooldust kas järgmised 12 kuud või kuni 15 000 km (erineva hooldusintervalliga mudelitel vastavalt tootja määratud hooldusintervallile), olenevalt sellest, kumb täitub varem.
Toyota bZ4X-i veojõuakule pakume lisaks kuni 10 aastaks pikendatud garantiid, mis hõlmab veojõuaku tootjagarantiid kuni 8 aastat või kuni 160 000 kilomeetrit.

Kuidas Toyota elektriautod töötavad?

Vaiksed, elegantsed ja elektrifitseeritud autodele ainuomaste meeliülendavate sõiduomadustega akutoitel elektrisõidukid kasutavad sõitmiseks ainult elektrit. Sisepõlemismootori ja kütusepaagi asemel on neil aku ja elektrimootor(id). Neid on lihtne laadida nii kodus kui ka tee peal. Tutvu tehnoloogiaga lähemalt, vaadates allolevaid animatsioone.
 • Laadimine

  Lae akut elektriga pistikupesast või kodulaadijaga või kasuta avalikke kiirlaadimisjaamu.

 • Sõitmine

  Aku varustab energiaga elektrimootoreid, mis viivad sõidukit edasi.

 • Regeneratiivne pidurdamine

  Kui juht pidurdab ja sõiduk aeglustab, siis see energia, mis muidu läheks selle protsessi käigus kaotsi, laeb akut.

Vaata meie akutoitega elektriautosid

Korduma kippuvad küsimused

Hübriidelektrisõiduk kasutab vaheldumisi kaht jõuallikat – bensiinimootorit ja iselaadivat hübriidakut. Nagu nimigi ütleb, töötab akutoitega elektrisõiduk ainult aku jõul. Kuna mootorit ei ole, ei kasuta see kütust, vaid ainult elektrit, ja sõidab heitevabalt.

Moodsate akutoitega elektrisõidukite sõiduulatus on suurem, kui Sa arvata oskaksid. Uusim Toyota bZ4X suudab ühe laadimisega sõita üle 500 km. 

Elektriauto laadimine on lihtne ja mugav. Saad laadida endale sobival ajal kaasasoleva kaabliga kodumajapidamise pistikupesast. Paigalda sobiv kodulaadija ja lae aku täis vaid viie tunniga (olenevalt mudelist). Teel olles on kiireks laadimiseks bensiinijaamades ja kaubanduskeskuste parklates olemas kiirlaadijad, mis võimaldavad auto akut laadida kõigest 30 minutiga (kuni 80% täituvuseni, olenevalt mudelist ja laadija võimsusest).*


* 10% laetustasemelt 80% laetustasemeni.

Akutoitega elektrisõidukid aitavad oma eluea jooksul raha säästa mitmel moel. Heitevabadele sõidukitele kehtivad riiklikud soodustused ja ostutoetused. Kuna elektrimootorid ja akud nõuavad vähem hooldust, on nende hooldamine tihtipeale ka soodsam. 

Meie akutoitega elektrisõidukid on sama kvaliteetsed, vastupidavad ja töökindlad nagu kõik muud Toyota sõidukid. Akud peavad vastu kogu sõiduki eluea ja igal akul on 8 aastat / 160 000 km läbisõiduni kehtiv* garantii, mis annab Sulle eesseisvateks aastateks täieliku meelerahu. Kui aku eluiga hakkab lõppema, kindlustab meie tagasivõtusüsteem aku ohutu ja vastutustundliku käitlemise. 
 

* Oleneb sellest, kumb tingimus täitub varem.

Kasuta kõiki oma elektrifitseeritud Toyota võimalusi

 •  

  MyToyota digiteenused

  Alates auto oleku kontrollimisest kuni salongi eeljahutuse/eelsoojenduseni – MyToyota nutitelefonirakendus aitab Sul elektrifitseeritud Toyota kasutamise teha võimalikult mugavaks.

 •  

  Toyota kodulaadija

  Toyota kodulaadijaga saad pistikhübriid- või elektrisõidukit laadida mugavalt oma kodus. Soovid säästa kütust, elektri jõul kaugemale sõita või hoida kokku aega – Toyota kvaliteetne kodulaadija on alati mugav ja soodne võimalus sõiduki igapäevaseks laadimiseks.

 •  

  Täielik meelerahu

  Naudi võimalikult muretut ja mugavat elektriauto omamise kogemust. Koos Toyotaga on Sul kohe olemas kõik olulised tooted ja teenused, mis aitavad Sul oma elektrisõidukist täiel rinnal rõõmu tunda.