1. Electrified
 2. Fuel Cell Electric
Kiirtee

Miks kütuseelemendiga elektrisõiduk?

Tangitud viie minutiga

Toyota kiiresti ja lihtsalt tangitav elektriline vesinikkütuseelement toodab elektrit kütuseelemendiplokis vesiniku ja hapniku vahelise keemilise reaktsiooni abil. Vesinikupaagi täitmisele pumbast kulub vähem kui viis minutit, misjärel saad uuesti teele asuda ning sujuvat reisi nautida.

Suurepärane sõiduulatus

Toyota vesinikkütuseelemendiga elektrisõidukid on täis suurepäraseid uuendusi, mis viivad Sinu sõiduelamuse uuele tasemele. Meie uusima põlvkonna vesinikkütuseelemendiga elektrisõidukid – nagu Toyota Mirai – on suurema sõiduulatusega kui ükski teine elektrisõiduk.

Puhasta õhku kõikjal, kus sõidad

Toyota revolutsiooniline vesinikkütuseelemendiga elektritehnoloogia annab tõeliselt heitevaba sõidu. Vesinikkütuseelemendiga elektrisõidukid, mis eraldavad väljalasketorust vaid puhast vett, võivad muuta sõiduharjumusi ja tuua maailma puhtamad liikuvuslahendused.

Kuidas toimivad Toyota vesinikuautod?

Vesinikuenergia on meie tulevik. Viimasel kümnendil on vesinikust saanud sõidukite töökindel ja tavapärane energiaallikas, mis aitab keskkonda hoida. Allolevatelt animatsioonidelt näed, kuidas kütuseelement töötab.
 • Tankimine

  Tangi oma autot samamoodi nagu bensiini- või diiselmootoriga sõidukit, kuid vesinikuga. Lihtsalt täida paak pumbast selleks ettenähtud vesinikutanklas.

 • Vesinik

  Pärast sõiduki käivitamist kohtub kütuselemendis kütusepaagis hoitav vesinik sisselaskeavast tuleva õhuga. See keemiline reaktsioon tekitab elektrienergiat, millega saab laadida akut.

 • Regenereeriv pidurdamine

  Kui pidurid aktiveeruvad ja sõiduk aeglustub, suunatakse muidu raisatud energia hoopis aku lisalaadimiseks.

Sõitmine kütuseelemendiga elektrisõidukiga

Korduma kippuvad küsimused

Akutoitega elektrisõidukite toiteallikaks on elektriakumulaator, mis vajab tühjenedes laadimist, aga vesinikkütuseelemendiga elektrisõidukid toodavad ise elektrit kütuseelemendiplokis toimuva keemilise reaktsiooni abil. Vesinikusõidukid on suure sõiduulatusega ja neist jääb maha vaid vesi.

Toyota uusima põlvkonna vesinikkütuseelemendiga elektrisõidukid on suurema sõiduulatusega kui paljud teised elektriautod – kuni 650 km ühe vesinikupaagitäiega ja heitevabalt.

Vesinikuajamiga sõidukeid laetakse teisiti kui akutoitel elektriautosid. Autot tangitakse vesinikuga, mida pumbatakse sarnasel viisil nagu bensiini või diislikütust. Ka tankimine ise võtab sama palju aega – paagi täitumiseks kulub vaid 3–5 minutit.

Vesinik moodustab 70% teadaoleva universumi ainest. Pole siis üllatav, et seda on tegelikult ohutum käidelda kui bensiini või diislikütust. Heitevaba innovatsiooni eksperdina on Toyota aastaid katsetanud oma vesinikuajamiga autosid äärmuslikes tingimustes ja temperatuuridel, et tagada nende kasutamine sama ohutult ja töökindlalt kui kõigil teistel autodel. Toyota mitmekihilised vesinikupaagid on ülimalt hästi kaitstud – isegi nii tugevad, et tõrjuda lähedalt tulistatud kuuli.

Kasuta kõiki oma elektrifitseeritud Toyota võimalusi

 •  

  MyToyota digiteenused

  Alates auto oleku kontrollimisest kuni salongi eeljahutuse/eelsoojenduseni – MyToyota nutitelefonirakendus aitab Sul vesinikkütuseelemendiga elektrilise Toyota kasutamise teha võimalikult mugavaks.