1. Electrified
  2. Fuel Cell Electric
Kiirtee

Toyota vesinikkütuseelemendiga elektriautod

Ainsaks heiteks on vesi
Meie lihtsalt tangitavad ja rohkem kui 650 km sõiduulatusega teedrajavad vesinikkütuseelemendiga elektriautod, mille ainsaks heiteks on vesi, võimaldavad läbimurret meie sõiduviisis. Toyota on olnud 2014. aastal turule jõudnud maailma esimese vesinikutoitel seeriaautoga maailmas teenäitaja, kuid teise põlvkonna Mirai – puhta mobiilsuse kuulutaja tänastel teedel – viib heitmevaba kütuseelemenditehnoloogia täiesti uuele tasemele.

Heitmevaba sõidu järgmine etapp

Vesinikkütuseelemendiga elektriautod toodavad akus salvestatud elektrienergia kasutamise asemel elektrit kütuseelementide patareis toimuva vesiniku ja hapniku vahelise keemilise reaktsiooni käigus. Tankurist vesinikupaagi täitmiseks kulub alla viie minuti ja teele jõudes naudid heitmevaba sõitu, sest see on sama ohutu, mugav ja nauditav nagu tavaauto puhulgi.

Puhas ja ohutu energia

Vesinik on puhas, ohutu ja kõikjal meie ümber. See on nii levinud, et moodustab kuni 70% universumi ainest. See võimaldab hankida vesinikku kohapeal ning taastuvenergia abil tootes on see täielikult süsinikuvaba.

Käimas on üleeuroopaline vesinikutanklate võrgustiku rajamise algatus, mille raames on juba avatud umbes 200 tanklat ja igal aastal lisandub neid veelgi. Tankimine on ohutu, lihtne ja sarnane tavaautoga alates tankurist ja tankimispüstolist kuni klaviatuuri ja teabeekraanini välja.

Vesinikkütusel põhinev ühiskond

Vesinikkütuseelemendiga elektriautod nagu Mirai on üksnes algus vesinikuenergia kasutuselevõtul. Fossiilkütuste mõistliku alternatiivina ei võimalda vesinik vähendada üksnes üleilmseid ühis- ja kaubatranspordi heitkoguseid, vaid viib meid edasi juba täielikult vesinikupõhise ühiskonna suunas.

Toyota kütuseelemenditehnoloogia, mida kasutatakse nii kahveltõstukites ja raskeveokites kui ka Caetanobusis ja laevas Energy Observer, avaldab juba mõju nii maal kui ka merel. Alates 2022. aastast varustab see energiaga tervet kogukonda. Fuji mäe jalamil asuv prototüüplinn Woven City pakub täielikult ühendatud ökosüsteemi, mida varustavad energiaga üksnes vesinikkütuseelemendid.

Tutvu Miraiga

Uus Mirai nihutab vesinikuenergia piire. Esimese põlvkonna mudelist kuni 30% suurema sõiduulatusega Mirai pakub meeliülendavaid sõiduomadusi ja kena välimust.

Mirai
Alates 70 900 €
Mirai Premium

https://dxp-webcarconfig.toyota-europe.com/v1/model-filter-results/ee/et?model=mirai