1. Electrified
 2. Plug-In Hybrid Electric
Kiirtee

Miks eelistada pistikhübriidi?

Tangi nagu tavaliselt

Pistikhübriidi tankimine on lihtne. Tangi bensiinimootorit bensiinijaamas nagu tavaliselt ning tee sisepõlemismootoriga pikemaid sõite.

Pistikhübriid

Kiireks ja muretuks laadimiseks paigalda kodulaadija ning kasuta ringi sõites avalikke laadimispunkte. Samuti saad oma Toyota pistikhübriidi laadida kodus tavalisest pistikupesast, näiteks öösiti või kui Sul on rohkem aega.

Väiksem heitkogus

Tänu sellele, et täiselektrilises režiimis on võimalik kaugemale sõita, saavad Toyota pistikhübriidid sõita kuni 75 km ilma kütust kasutamata ja heidet tekitamata.

Kuidas Toyota pistikhübriidid töötavad?

Pistikhübriid-elektriautod, nagu Toyota RAV4 Plug-in Hybrid ja Prius Plug-in Hybrid, pakuvad hübriidelektriautode silmapaistvat sõiduulatust ja mugavust ning lisavad neile akutoitega elektrisõiduki täiselektrilise võimekuse. Tutvu tehnoloogiaga lähemalt, vaadates allolevaid animatsioone.
 • Laadimine/tankimine

  Tangi bensiinijaamas nagu tavaliselt. Lae akut tee peal avalikes laadimisjaamades või kodus Toyota kodulaadijaga või tavalisest pistikupesast.

 • Sõit elektri jõul

  Aku varustab energiaga elektrimootoreid, mis viivad sõidukit edasi.

 • Tavapärane sõit

  Bensiinimootor annab energiat pikkadeks vahemaadeks, laadides samal ajal akut.

Vaata meie pistikhübriide

Korduma kippuvad küsimused

Hübriid- ja pistikhübriidsõidukitel on sarnane tehnoloogia, kuid üks oluline erinevus. Mõlemad kasutavad vaheldumisi kaht jõuallikat – tõhusat bensiinimootorit ja iselaadivat hübriidakut. Kuid pistikhübriidsõidukitel on suurema mahutavusega aku, mis pakub paremaid elektri jõul sõitmise omadusi. Pistikhübriide saab erinevalt täishübriidautodest laadida välise energiaallikaga.

Mõni Toyota pistikhübriid suudab sõita täiselektrilises režiimis kuni 75 km. Kui aku peaks pikal sõidul tühjaks saama, lülitub sõiduk sujuvalt tagasi hübriidrežiimi, kus liigutakse bensiini ja elektri ühisel jõul ning toimub aku taaslaadimine elektri regenereerimise teel.

Pistikhübriidi laadimiseks on mitu võimalust. Tavalisse pistikupessa ühendamine on lihtne ja mugav võimalus laadida autot öösel ning paljudel juhtudel on see ka äärmiselt ökonoomne. Optimaalse kiiruse huvides laeb aku sobiva laadimiskaabli ja kodulaadijaga end täis vaid paari tunniga – see on võrreldav mõne mobiiltelefoni laadimiseks kuluva ajaga.

Pistikhübriidid säästavad raha mitmel viisil. Regulaarne laadimine vähendab märkimisväärselt kütusekulu – mõne Toyota pistikhübriidi täis akuga saab sõita kuni 100 km vaid ühe liitri kütusega. Tänu vähematele kuluvosadele, nagu piduriklotsid ja ketaspidurid, on pistikhübriid-elektrisõidukeid ka soodsam hooldada. 

Toyota pistikhübriidi akud on mõeldud vastu pidama kogu sõiduki eluea. Veel suurema meelerahu tagamiseks on igal akul 5 aastat või 100 000 km läbisõiduni kehtiv* tootjagarantii, mis pikeneb hübriidajami iga-aastase korrasoleku kontrolli korral Toyota esinduses kuni kümne aastani. Kui aku eluiga hakkab lõppema, kindlustab Toyota tagasivõtusüsteem aku ohutu ja vastutustundliku käitlemise.
 

* Oleneb sellest, kumb tingimus täitub varem

Kasuta kõiki oma elektrifitseeritud Toyota võimalusi

 •  

  MyToyota digiteenused

  Alates auto oleku kontrollimisest kuni salongi eeljahutuse/eelsoojenduseni – MyToyota nutitelefonirakendus aitab Sul elektrifitseeritud Toyota kasutamise teha võimalikult mugavaks.

 •  

  Toyota kodulaadija

  Toyota kodulaadijaga saad pistikhübriid- või elektrisõidukit laadida mugavalt oma kodus. Soovid säästa kütust, elektri jõul kaugemale sõita või hoida kokku aega – Toyota kvaliteetne kodulaadija on alati mugav ja soodne võimalus sõiduki igapäevaseks laadimiseks.

 • Urmo Aava kogemus Toyota RAV4 Plug-in Hybridiga