Toyota vesinikkütuseelemendiga elektriautod

Ainsaks heiteks on vesi

Meie lihtsalt tangitavad ja rohkem kui 650 km sõiduulatusega teedrajavad vesinikukütuseelemendiga elektriautod, mille ainsaks heiteks on vesi, võimaldavad läbimurret meie sõiduviisis. Toyota on olnud oma 2014. aastal turule jõudnud maailma esimese vesinikutoitel seeriaautoga maailmas teenäitaja, kuid teise põlvkonna Mirai – puhta mobiilsuse kuulutaja tänastel teedel – viib heitmevaba kütuseelemenditehnoloogia täiesti uuele tasemele.

Heitmevaba sõidu järgmine etapp

Vesinikukütuseelemendiga elektriautod toodavad akus salvestatud elektri energia kasutamise asemel elektrit kütuseelementide patareis toimuva vesiniku ja hapniku vahelise keemilise reaktsiooni käigus. Tankurist vesinikupaagi täitmiseks kulub alla viie minuti ja teele jõudes naudid heitmevaba sõitu, sest see on sama ohutu, mugav ja nauditav nagu tavaauto puhulgi.

/
Puhas ja ohutu energia

Vesinik on puhas, ohutu ja kõikjal meie ümber. See on nii levinud, et moodustab kuni 70% universumi ainest. See võimaldab hankida vesinikku kohapeal ning taastuvenergia abil tootmisel on see täielikult süsinikuvaba.

Käimas on üle-euroopaline vesinikutanklate võrgustiku rajamise algatus, mille raames on juba avatud umbes 200 tanklat ja igal aastal lisandub neid veelgi. Tankimine on ohutu, lihtne ja sarnane tavaautole alates tankurist ja tankimispüstolist kuni klaviatuuri ja teabeekraanini välja.

/
Vesinikkütusel põhinev ühiskond
/

Vesinikukütuseelemendiga elektriautod nagu Mirai on üksnes algus vesinikuenergia kasutuselevõtul. Fossiilkütuste mõistliku alternatiivina ei võimalda vesinik vähendada üksnes üleilmseid ühis- ja kaubatranspordi heitkoguseid, vaid viib meid edasi juba täielikult vesinikupõhise ühiskonna suunas.

Toyota kütuseelemenditehnoloogia, mida kasutatakse nii kahveltõstukites ja raskeveokites kui ka Caetanobusis ja laevas Energy Observer, avaldab juba mõju nii maal kui ka merel. Ja alates järgmisest aastast varustab see energiaga tervet kogukonda. Fuji mäe jalamil asuv prototüüplinn Woven City pakub täielikult ühendatud ökosüsteemi, mida varustavad energiaga üksnes vesinikukütuseelemendid.

Vaata lisaks

Uus Toyota Mirai Uus Toyota Mirai Uus Toyota Mirai paistab silma oma voolujoonelise ja dünaamilise silueti poolest. Pilkupüüdvat välisilmet täiendab uudne tehnoloogia. Toyota pistikhübriid-elektriautod Toyota pistikhübriid-elektriautod Meie võimsad pistikhübriidautod, mis suudavad sind ainult elektri jõul edasi viia, pakuvad hübriidile omast meelerahu akutoitega elektriauto nullemissiooniga. Uus Toyota Yaris Cross Uus Toyota Yaris Cross Stiilne Toyota Yaris Cross viib Yarise uutesse kõrgustesse ja toob järgmise põlvkonna väikeauto kõik positiivsed omadused linnamaasturisse. Toyota GR mudeliseeria Toyota GR mudeliseeria Toyota GR mudeliseeriasse kuuluvad stiilipuhtad sportautod, mis ühendavad endas TOYOTA GAZOO Racingust sündinud teadmisi ja tehnikat. Avasta sõidurõõm igal sõidul.