Võit on alles meie võidusõidu algus

Kolme järjestikuse võiduga Le Mansi 24 tunni võidusõidul rajab legendaarne TS050 Hybrid teed oma järeltulijale, jättes endast maha hiilgavad rekordid, sh kõigi aegade kiireima ringi Le Mansil. Oma eelkäija TS050 Hybridi väärilisena on uus kauaoodatud 2021. aasta mudel loodud vastavalt uue superauto nõuetele ja põhineb väljatöötataval GR Super Sport tänavaautol.

Rohkem põnevust, rohkem katsumusi, rohkem naudingut. Hübriidtehnoloogiat pidevalt täiustades teeme traditsioonide murdmiseks alati ümberkujundusi ja -ehitusi.

Sest raskeimad katsumused on need, mis meid edasi viivad.

Jälgi kõige värskemaid uudiseid, videoid ja sündmusi

GR Super Sport

Väljaarendamisel on emotsioone vallandav superhübriidauto, mis on inspireeritud Le Mansis võidutsenud tehnoloogiast.

GR Supra Concept video

Ülim võimsus ja keskkonnasäästlikkus

Tänu Toyota võitudele 2018., 2019. ja 2020. aasta Le Mansi võidusõitudel on uue põlvkonna GR Super Sport ideeauto hübriidtehnoloogia tõeliselt proovile pannud. Nüüd on see tehnoloogia end tõestanud äärmuslikes keskkonna- ja sõidutingimustes. Võistluskonkurents on andnud võidusõiduautode hübriidtehnoloogiale viimase lihvi, eesmärgiga luua veel põnevamaid sportautosid. Hoolimata lähiaastatel toimuvatest elektroonilise ja digitaalse tehnoloogia muutustest, oleme täielikult pühendunud selliste autode valmistamisele, millega sulle meeldiks sõita. Finišijoon on ühtlasi meie tulevase tootmisliini algus.

/
Jõuseadme tehnilised andmed
Otsesissepritsega V6, kaks turboülelaadurit
2400 cm3
Kombineeritud võimsus: 735 kW / 1000 hj (mootor + hübriidmootorid)
Toyota Hybrid System – Racing (THS-R)
Miks hübriid?
Hübriidi jõud

Suurepärane TS050 Hybrid on erakordselt kiire ja uskumatult kütusesäästlik.

/
/
Mootor:2,4-liitrine V6, otsesissepritse, kaks turboülelaadurit
/
Hübriidsüsteem:Toyota Hybrid System - Racing (THS-R)
/
Tippkiirus:Üle 330 km/h
/
Aku:Ülikerge, liitium-ioon

„Ma ei tee järelandmisi 
mõttele, et autod peavad
järgnevad 100 aastat rõõmu pakkuma“
Akio Toyoda

Rajapiirangud, õppimine teedel

Õpime piiridest palju. WEC aitab meil oluliselt hübriidautosid edasi arendada, alates energiatootmisest ning lõpetades akude jahutamise ja suuruse vähendamisega.

/
Sihikindlus: Mike Conway lugu

TOYOTA GAZOO Racingu autojuht Mike Conway räägib loo ohverdamisest, tagasilöögist ja kirest võidusõidu vastu, mis on teda innustanud algusest peale.

Tutvu meeskonnaga

Meie rahvusvaheline meeskond ühendab endas rikkalikult autospordikogemusi kogu maailmast.

Juht 1
#7

Juht: Mike Conway
Riik: Suurbritannia 
Parim saavutus: Võit Monaco, Macau ja Long Beachi ringradadel ning 2019.–2020. aasta kestussõidu maailmameistrivõistluste võitja

Juht 1
#8

Juht: Sébastien Buemi
Riik: Šveits
Parim saavutus: 2014. ja 2018.–2019. aasta kestussõidu maailmameistrivõistluste võit

Juht 1
#7

Juht: Kamui Kobayashi
Riik: Jaapan
Parim saavutus: Vormel 1 poodiumikoht, 2017. aasta Le Mansil esimese stardipositsiooni võitja ning 2019.–2020. aasta kestussõidu maailmameistrivõistluste võit

Juht 1
#8

Juht: Kazuki Nakajima
Riik: Jaapan
Parim saavutus: 2014. aasta Le Mansil esimese stardipositsiooni võitja ning 2018.–2019. aasta kestussõidu maailmameistrivõistluste võit

Juht 1
#7

Juht: José María López
Riik: Argentina
Parim saavutus: 2014., 2015., 2016. aasta tänavasõiduautode (Touring Car) maailmameistrivõistluste ning 2019.–2020. aasta kestussõidu maailmameistrivõistluste võit

/
#8

Juht: Brendon Hartley 
Riik: Uus-Meremaa
Parim saavutus: Kestussõidu maailmameistrivõistluste kahekordne võitja ja 2017. aasta Le Mansi 24 tunni sõidu võitja

Vaata lisaks

Supra lugu Supra lugu Supral, mis on olnud nii filmi „Kiired ja Vihased” esimese osa staar, Gran Turismo® mängijate lemmikauto kui ka terve põlvkonna kirglike tuunijate ja driftijate sõiduk, on kindel roll poppkultuuris ning on inspireerinud nii noori kui vanu üle terve maailma. Toyota 2021. a WRC maailmameistrivõistlustel Toyota 2021. a WRC maailmameistrivõistlustel Varustatuna suurema kogemustepagasi, võimsama ja kiirema Yaris WRC ja kolme tippmeeskonnaga, nihutab TOYOTA GAZOO Racing 2021. aasta FIA rallimaailmameistrivõistlustel piire. Pilguheit tulevikku: Toyota sportautod Pilguheit tulevikku: Toyota sportautod Rabav ideeauto Toyota FT-1, mida esitleti 2014. aasta Detroiti autonäitusel, on suurepärane näide Toyota disainikeelest, mis toetub tulevikusõidukite loomisel meie sportautode pärandile. Supra: Toyota sportautode ajalugu Supra: Toyota sportautode ajalugu Supra, mis tähendab ladina keeles „ületav“ või „ülal“, osutus igati sobilikuks nimeks Toyota väidetavalt kõige kuulsamale sportautole.