Vii Toyota proovisõidule
Tutvu eripakkumistega
Vaata e-brošüüre
Broneeri hoolduse aeg
Leia lähim edasimüüja

Toyota Safety Sense

Ohutuma sõidukeskkonna nimel

Toyota Safety Sense koosneb viiest uudsest aktiivohutustehnoloogiast: kokkupõrke ennetussüsteem või kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga, sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem, automaatsed kaugtuled, liiklusmärkide jälgimise süsteem ja kohanduv kiirushoidik. Eesmärk on vähendada liiklusõnnetuste arvu niipalju kui võimalik, aidates seeläbi luua kõigi jaoks ohutuma sõidukeskkonna ning toetades sind igapäevase teekonna läbimisel.


Toyota Safety Sense’i tehnoloogia aitab ära hoida ohtu kujutavaid olukordi ning tagada sinu ja kaassõitjate turvalisust: kokkupõrke ennetussüsteem skannib kaamera ja laserandurite abil eesolevaid sõidukeid ning aitab seeläbi kaasa kokkupõrgete ennetamisele või nende tagajärgede leevendamisele; sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem hoiatab sind tahtmatu sõidurajalt kõrvalekaldumise eest; automaatsete kaugtulede süsteem lülitab tuled turvalisemaks öiseks sõitmiseks ümber; liiklusmärkide jälgimise süsteem kuvab kindlad liiklusmärgid uuel TFT-ekraanil; kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga tuvastab võimaliku jalakäijatega kokkupõrke ohu kaamera ja radari abil ning kohanduv kiirushoidik hoiab eesliikuva sõidukiga eelseadistatud minimaalset pikivahet.


Tänu kõikidele neile aktiivohutussüsteemidele aitab Toyota Safety Sense kaasa kokkupõrkeohu vähendamisele, mille tulemusena on sõidukogemus ohutum ja kindlustusmaksed võivad väheneda.

Kokkupõrke ennetussüsteem

Toyota Safety Sense’i kokkupõrke ennetussüsteem tuvastab kaamera ja laseri abil eesliikuvad sõidukid. Võimaliku kokkupõrkeohu tuvastamisel antakse juhile sellest kuuldavate ja nähtavate signaalidega märku ning aktiveerub piduriabi. Kui juhil ei õnnestu õigel ajal pidurdada, rakenduvad pidurid kokkupõrke ennetamiseks või selle tagajärgede leevendamiseks automaatselt.

Tehniline nimetus: avariieelne ohutussüsteem.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem

Toyota Safety Sense’i sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem, mis tuvastab kaamera abil teemärgised, annab juhile kuuldavate ja nähtavate signaalidega märku, kui sõiduk hakkab oma sõidurajalt kõrvale kalduma ilma suunatuld näitamata. Juht saab seejärel sõiduki oma sõidurajale tagasi juhtida.

Automaatsed kaugtuled

Toyota Safety Sense’i automaatsed kaugtuled on loodud parandama öisel ajal nähtavust kõigi liiklejate jaoks. Kaamera tuvastab vastutulevate sõidukite ja eesolevate liiklejate tuled ning jälgib samal ajal ka tänavavalgustite heledust. Ohutuse tagamiseks öisel sõitmisel lülitatakse kaugtuled automaatselt ümber lähituledeks ja vastupidi.

Liiklusmärkide jälgmise süsteem

Toyota Safety Sense’i liiklusmärkide jälgmise süsteem jälgib eesolevaid liiklusmärke, kuvades vajaliku teabe, nt suurima lubatud sõidukiiruse või möödasõidu keelud, selgelt värvilisel TFT-ekraanil. Samuti annab süsteem liiklusmärkide eiramise korral nähtava ja kuuldava signaali.

Kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga

Toyota Safety Sense’i kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga tuvastab võimaliku jalakäijatega kokkupõrke ohu kaamera ja radari abil. Jalakäijatega kokkupõrke ohu korral edastab süsteem juhile helilise ja visuaalse märguande ning suurendab pidurdusjõudu. Kui juhil ei õnnestu õigel ajal pidurdada, rakenduvad pidurid kokkupõrke vältimiseks või selle tagajärgede leevendamiseks automaatselt.

Kohanduv kiirushoidik

Toyota Safety Sense’i juurde kuuluv kohanduv kiirushoidik hoiab eesliikuva sõidukiga eelseadistatud minimaalset pikivahet. Kui vahemaa lüheneb, vähendab kiirushoidik sõiduki kiirust ning aktiveerib vajaduse korral ka pidurid ja pidurituled. Kui vahemaa taas pikeneb, hakkab see järk-järgult kiirendama, kuni sõiduk saavutab sinu määratud kiiruse.

Toyota Safety Sense ohutuspaketi ja selle erinevate omaduste kättesaadavus sõltub mudelist ja varustustasemest ning riigist, kust sõiduk ostetakse. Kogu teabe täpsetest tehnilistest andmetest saad lähimast Toyota müügiesindusest.