Õiged talverattad
sinu meelerahuks

Miks kasutada talverehve?

Talverehvide väljatöötamisel ja testimisel oli peaeesmärgiks tagada parim haarduvus märjal, lumisel ja jäisel teel. Tänu spetsiaalsele rehvimustrile ja kummisegule, mis jääb elastseks ka alla 7 ºC langevatel temperatuuridel, vähendavad talverehvid rasketes tingimustes oluliselt pidurdusteekonda ja suurendavad sõiduohutust. Talverehvid võivad lühendada lumisel pinnal pidurdusteekonda koguni poole võrra.

TALVEREHVID
winter tyres car
16.5 M PEATUMISTEEKOND
SUVEREHVID
summer tyre cars
34.2 M PEATUMISTEEKOND
* Pidurdusteekond lumel, kiirusel 40 km/h
Esita uuesti

Toyota talverataste hinnad

Talv tuleb alati ootamatult, kuid mitte Toyota omanikule. Toyota talverataste komplekt tagab täieliku meelerahu aastateks.Yaris

GR Yaris

Yaris Cross

Corolla luukpära

Corolla Touring Sports

Corolla sedaan

Camry

RAV4

RAV4 Plug-in Hybrid

Highlander

Land Cruiser

Hilux

Proace City

Proace City Verso

Proace

Proace Verso

Millised on talverehvide eelised?

Toyota talveratastel olevate rehvide loodusliku kummi sisaldus on suurem kui suverehvidel, mistõttu need jäävad ka madalal temperatuuril elastseks, parandades igapäevast sõidukogemust ja tagades meelerahu. Rehvide spetsiaalne muster soodustab vee ja lörtsi eemaldamist rehvi alt, et vähendada vesiliu ohtu ja pidurdusteekonda. Lisaks on neil mustriplokis väikesed sooned, mis haakuvad lumise ja jäise pinnasega ning parandavad haarduvust.

TALVEREHV
SUVEREHV

Millal tuleks talverehvid alla panna?
/
Alla 7 ºC
Tänu spetsiaalsele mustrile ja elastsemale kummisegule tagavad talverehvid parema haarduvuse ja lühema pidurdusteekonna kui temperatuur langeb alla 7 ºC.
/
Lumi
Talverehvide mustriplokis on palju väikseid sooni, mis haakuvad lume ja lörtsiga, et parandada haarduvust ja lühendada pidurdusteekonda.
/
Jää
Tänu pehmema kummisegu ja spetsiaalse rehvimustri koostoimele tagavad talverehvid jäisel teel parema haarduvuse ja lühema pidurdusteekonna.

Talverattad minu Toyotale?

Toyota valikus on nii stiilsete valuvelgedega kui ka praktiliste terasvelgedega talverattaid, mis sobivad ideaalselt külma ilma teeoludesse ning on vastupidavad soola, kemikaalide või liivaga töödeldud teel. Kui soovid oma Toyota mudeli jaoks sobivaid talverattaid tellida või talverataste tellimise kohta teavet saada, võta ühendust Toyota kohaliku esindusega, kus sul aidatakse valida selle talve jaoks sobivaim velgede ja rehvide kombinatsioon.


Kuidas erinevaid talverehve võrrelda?

Alates 2012. aastast peab kõikidel Euroopa Liidus müüdavatel sõidukirehvidel olema standardne märgistus. See lihtsustab erinevate tootjate rehvide haarduvuse, kütusesäästlikkuse ja müranäitajate võrdlemist.

Rehvi küljel esitatud andmed
wheel descriptions
Mõõdutähis
ECE sertifitseerimismärk ja -number
Tootja kood
Transpordiamet
Koormusindeks/kiirussümbol
Tootja nimi
Sisekummita
Tootenimi
Rehvi kulumisindikaator TWI
ELi rehvimärgistuse selgitus
/
 
/
Kütusesäästlikkus
Mööda teed veereva rehvi tekitatud hõõrdumist nimetatakse veeretakistuseks. Mida suurem on veeretakistus, seda suurem on mootori kütusekulu ja seda rohkem heiteid tekib. A-klassi rehvid on kõige väiksema takistusega ja aitavad vähendada kütusekulu.
/
Haarduvus märjal teel
Selle näitaja aluseks on rehvi absoluutne peatumisteekond, kui pidurdust alustatakse standardse märja tee tingimustes kiirusel 80 km/h. Parimast A-klassist kõige kehvema G-klassi poole liikudes pikeneb peatumisteekond iga järgmise klassi puhul ligikaudu 3–6m võrra.
/
Müra
Esitatud mõõteväärtus näitab müra, mida tekitab katsetingimustes mööda teed veerev rehv. See on detsibellides mõõdetav väline müra. Üks riba tähistab vaikseimat ning kolm riba maksimaalselt lubatud mürataset.

Korduma kippuvad küsimused

Kas talverehve võib kasutada aastaringselt?

See ei ole soovitatav. Talvistes tingimustes sõiduomaduste parandamiseks on talverehvid valmistatud pehmemast ja elastsemast kummist kui suverehvid. Seetõttu kuluvad talverehvid soojades tingimustes kiiremini, suurendavad auto kütusekulu ja pikendavad pidurdusteekonda.

Kuidas talverehve hoiustada?

Talverehve tuleks alati hoida jahedas, kuivas ja pimedas kohas. Kui hoiustad rehve ilma velgedeta, pane need püstiasendisse. Velgedega rehve tuleks aga alati hoida horisontaalses asendis. Väldi rehvide kokkupuudet määrete, bensiini ja õliga. Toyota esindused pakuvad rehvide hoiustamise teenust: lisateabe saamiseks pöördu oma kohaliku esinduse poole.

Kui kaua talverehvid vastu peavad?

Talverehvid peaksid nõuetekohase hoiustamise korral, olenevalt aastasest läbisõidust, vastu pidama üks kuni viis aastat. Rehvide vananemist põhjustavad nii füüsikalised kui ka keemilised reaktsioonid, mis võivad mõjutada ka ainult harva kasutatavaid või täiesti kasutamata rehve. Korrektselt hoiustatud talverehvi näitajad ja tööomadused peaksid olema samasugused nagu uuel rehvil.

Kuidas kindlaks teha, millised talverehvid tekitavad vähem müra?

Talverehvi müranäitajaid saab lugeda ELi rehvimärgiselt, mis peab alates 2012. aastast olema kõikidel uutel talverehvidel. Mürataset näitab nii detsibellides esitatud mõõteväärtus kui ka mustade helilainetega sümbol.

Milliseid talverehve osta saab?

Tänu rehvitehnoloogia arengule on talverehvide omadused sedavõrd paranenud, et naastrehve läheb vaja veel ainult väga äärmuslikes tingimustes.

Lamellrehvid

Tänapäeva lamellrehvid valmistatakse kummisegust, mis jääb ka madalal temperatuuril elastseks. Need sobivad erinevate külma ilma sõiduolude jaoks, k.a lumel, jääl, märjal ja kuival pinnal sõitmiseks. Tänu sellele on tegemist sügisest kevadeni kasutatava hea universaalse valikuga.

Naastrehvid

Enamikul naastrehvidel on tugev rehvimuster, mis sisaldab volframkattega metallnaaste. Need tungivad jääga kaetud pinna sisse, et suurendada jäisel teel rehvi haarduvust. Naastrehve kasutatakse tavaliselt piirkondades, kus temperatuur püsib talvel pikka aega külmumispunkti lähedal või sellest madalamal.

Mida tuleks talvel sõites meeles pidada?

Kasutatavast rehvitüübist olenemata pea meeles, et talvel on auto juhtimiseks vaja rakendada teistsuguseid oskusi kui suvel. Jäta aeglustamiseks ja peatumiseks rohkem ruumi, ole kurvides ettevaatlik ja sõida aeglasemalt!

Vaata lisaks

Toyota originaalsidurid Toyota originaalsidurid Tõhusa ja ohutu käikude vahetamise ning kiiruse muutmise seisukohast on oluline täielikult toimiv sidur, mis võimaldab säilitada täielikku kontrolli oma Toyota üle. Toyota originaalamortisaatorid Toyota originaalamortisaatorid Tõhusad amortisaatorid aitavad ära hoida sinu Toyota rappumise sõidu ajal, ent need on olulised ka sõiduohutuse seisukohast. Toyota originaalsoonrihmad Toyota originaalsoonrihmad Sinu Toyota mootor toetub paljudele muudele üksteisega täielikult kooskõlas toimivatele osadele – soonrihm paneb need osad liikuma. Kütusesüsteemi puhastusvahend Kütusesüsteemi puhastusvahend Üksainus töötlus Toyota kütusesüsteemi puhastusvahendiga taastab Toyota tootmisel kindlaksmääratud heitkoguste tasemetele lähedased tasemed.