Meelerahu

Igapäevaelusagina taustal on hea teada, et sinu auto hoolitseb su ohutuse eest.

/
/
/
Kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga

Toyota Safety Sense’i kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga kasutab eesolevate sõidukite tuvastamiseks kaameraga millimeeterlaineradarit. Kokkupõrkeohu tuvastamisel antakse juhile märku nii helisignaali kui ka visuaalsete hoiatustega ja rakendatakse lisaks piduriabisüsteemi. Kui juht ei jõua õigel ajal pidurdada, rakenduvad pidurid kokkupõrke ennetamiseks või kahjude vähendamiseks automaatselt. Peale sõidukituvastuse suudab Toyota C-HR aegsasti märgata ka läheduses olevaid jalakäijaid.

Lihtne nutikas parkimisabi

See funktsioon manööverdab su auto ultraheliandurite abil ettevaatlikult valitud parkimiskohale kahe sõiduki vahel või teise sõiduki taha. Tagurdamiskiirust saad kohandada aeglasel kiirusel toimuvaid kokkupõrkeid ennetava või vähendava automaatse pidurdusfunktsiooni toel.

Tagant ristsuunas läheneva sõiduki hoiatussüsteem (automaatse pidurdusfunktsiooniga)

Tagant ristsuunas läheneva sõiduki hoiatussüsteemi (Rear Cross Traffic Alert - RCTA) abil saad parkimiskohalt muretult välja tagurdada. Süsteem tuvastab pimenurgast lähenevad autod. Kvaasi-millimeeterlaineradarit kasutav RCTA teavitab sind ohust helisignaali ja välistele peeglitele ilmuvate vilkuvate märgutuledega. Kui juht ei jõua õigel ajal pidurdada, rakenduvad pidurid kokkupõrke ennetamiseks või kahjude vähendamiseks automaatselt.

/
/
/
Automaatsed kaugtuled

Automaatsed kaugtuled tagavad pimedal ajal sõites kõigi liiklejate jaoks optimaalse nähtavuse. Tahavaatepeeglis asuv kaamera tuvastab lähenevate sõidukite tuled ja jälgib samaaegselt ka tänavalampide eredust. Süsteemi abil lülitatakse automaatselt sisse kaug- või lähituled, et sina saaksid täielikult juhtimisele keskenduda ning turvalist ja mugavat sõitu nautida.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem koos rooli korrigeerimisega

Kaamera abil eesoleval teeosal olevat sõidurajamärgistust tuvastav Toyota Safety Sense’i sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem annab juhile helisignaali ja visuaalse märguande abil märku, kui auto sõidurajalt ilma suunatuld näitamata kõrvale kaldub. Rooli korrigeerimise seade rakendab korrigeerivat jõudu, kui peaksid sõidurajalt tahtmatult välja kalduma.

Liiklusmärkide jälgimise süsteem

Toyota Safety Sense'i liiklusmärkide jälgimise süsteem jälgib teelolevaid liiklusmärke ja kuvab armatuurlaua uuel värvilisel TFT-ekraanil nähtaval kohal vajalikku teavet, näiteks kehtivaid kiirusepiiranguid või möödasõidukeelde. Kui sa mõne liiklusmärgi nõuetest kinni ei pea, annab süsteem ka sellest helisignaali ja visuaalse märguandega teada.

Vaata lisaks

Toyota 2016. aasta Pariisi autonäitusel Toyota 2016. aasta Pariisi autonäitusel Kuna linnas, mille minevik on pikitud mitmete kultuurilooliste verstapostide ja uuenduslike ettevõtmistega, tulevad kokku automaailma tähtsamad tegijad, on just Pariisi autonäitus Toyota jaoks parim koht tulevikutranspordi ideede tutvustamiseks. Toyota 2016. aasta Genfi autonäitusel Toyota 2016. aasta Genfi autonäitusel Tänavusel Genfi autonäitusel saad tutvuda sellega, kuidas Toyota toob teedele parema tuleviku, – ning publikumagnetiks on üks auto: uus Toyota C-HR. C-HR Concept: tulevikuvisioon C-HR Concept: tulevikuvisioon Toyota C-HR Concept – Toyota ainulaadne kujutlus kompaktsete ideeautode segmendist.
Küpsiste seaded

Kasutame Toyota Eesti veebisaidil küpsiseid, et pakkuda teile paremat teenust. Kui olete sellega rahul, jätkake veebisaidi kasutamist tavapärasel viisil või vaadake, kuidas küpsiste seadeid muuta siin.

Kinnitage oma eelistused, lisades nõustumise korral märkeruutu linnuke või mittenõustumise korral eemaldades see:

OK