Miks vesinik?

Tuleviku kütus

Taastuvenergia abil toodetud vesinik on täielikult süsinikuvaba ja selle elektriks muutmisel on ainsaks heiteks vesi. Seda on ka lihtne säilitada ja transportida, võimaldades meil taastuvenergiaallikaid täies mahus kasutada. Lisaks leidub vesinikku sõna otseses mõttes kõikjal, mistõttu on see ka põnev energiaallikas.

/
CO₂ heitkogus puudub Vesinikust elektri tootmisel ei teki süsinikdioksiidi. Kogu taastuvenergia abil vesiniku eraldamise protsess on täielikult heitmevaba. Seetõttu on tegemist ideaalse rohelise energia vormiga, tänu millele saame kõik veidi kergemini hingata.
/
Piiramatu varu Vesinikku saab ekstraheerida mitmesugustest ainetest, kaasa arvatud naftast, gaasist, biokütustest, reoveesettest ja veest – ning vett on meie planeedil palju. Seepärast ei saa vesinik meil kunagi otsa, mis tähendab energiajulgeolekut kõigile ja meelerahu meie lastelastele.
 
/
Lihtne säilitada ja transportida Elektri säilitamine ja pikkade vahemaade taha edastamine on keeruline, kuid elektri abil vesiniku ekstraheerimisel muutuvad nii säilitamine kui ka transport lihtsaks. Selle meetodi puhul kasutatakse taastuvenergiaallikaid – näiteks tuule- ja päikeseenergiat, mis sõltuvad sageli aastaajast või asukohast – palju tõhusamalt.
 
/
Kohapeal toodetud – kasu meie järgmisele põlvkonnale Vesiniku peamine eelis on energiataristu pakkumine, et seda saaks kohapeal toota, s.t riigid suudavad end iseseisvalt energiaga varustada ega pea sõltuma välistest energiatarnijatest. See tähendab, et meie lapsed saavad nautida energiajulgeolekut mitme järgneva põlvkonna jooksul.
/

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas tankida? Kas see on lihtne?

Jah, tegelikult on see väga lihtne, sest see tõepoolest ei erine tavaauto tankimisest.

Kui kaua tankimine aega võtab? Kas selleks kulub palju aega?

Ei, selleks kulub umbes 3–5 minutit. Umbes sama palju aega kulub bensiiniauto tankimisele ja see on palju kiirem kui elektriauto laadimine.

Kas vesinikuautodel on samad sõidu- ja kiirendusomadused nagu bensiinimootoriga autodel?

Jah. Tegelikult on vesinikuautodel väidetavalt parem kiirendus kui bensiinimootoriga autodel. Sõidukit teel liikumapaneval energial on vähem liikuvaid osi, mida peab energiaga varustama või läbima.

Kas vesinikuautod on ohutud?

Vesinik on väga ohutu kütus. Gaasi hoitakse turvalistes õhukindlates paakides ning äärmiselt ebatõenäolise lekke korral selle kogunemist ei toimuks. Kuna vesinik on õhust kergem, eralduks see hoopis kiiresti ja ohutult atmosfääri.

Mis on vesinikus nii head?

Taastuvenergiast toodetud vesinik on täielikult süsinikuvaba ja selle elektriks muutmisel on ainsaks heiteks vesi. Seda on ka lihtne säilitada ja transportida, võimaldades meil taastuvenergiaallikaid täies mahus kasutada.

Kust saame vesinikku?

Kuna vesinik on universumis kõige levinum element, saab seda igasugustest ainetest ekstraheerida. Kaasa arvatud naftast, gaasist, biokütustest ja nii puhtast kui ka reoveest. Kuna kuna vesinikku leidub kõikjal meie ümber, ei saa see kunagi otsa, tagades energiajulgeoleku paljudeks aastateks.

Milleks vesinikku kasutatakse?

Lisaks Miraile kasutame vesinikku kahveltõstukites ja kütuseelemendiga bussides. Vesinikkütuseelemente kasutatakse ka tehaste energiaga varustamiseks, ladude jahutamiseks ja kodude kütmiseks.

Kuidas saame vajalikku vesinikku?

Vesinikku leidub peaaegu kõikjal ja õnneks saab seda mitmel moel ekstraheerida. Üks neist on elektrolüüs, millega kaasneb elektrivoolu juhtimine läbi vee. Teine meetod on katalüütiline reformimine, kus metaan kõrgel temperatuuril reageerib veeauruga. Kasutatakse ka gaasistamist – orgaaniliste ainete kuumutamist kõrge temperatuurini.

Vaata lisaks

Uus Toyota Mirai Uus Toyota Mirai Uus Toyota Mirai paistab silma oma voolujoonelise ja dünaamilise silueti poolest. Pilkupüüdvat välisilmet täiendab uudne tehnoloogia. Toyota pistikhübriid-elektriautod Toyota pistikhübriid-elektriautod Meie võimsad pistikhübriidautod, mis suudavad sind ainult elektri jõul edasi viia, pakuvad hübriidile omast meelerahu akutoitega elektriauto nullemissiooniga. Toyota GR sportautod Toyota GR sportautod Toyota GR mudeliseeriasse kuuluvad stiilipuhtad sportautod, mis ühendavad endas TOYOTA GAZOO Racingust sündinud teadmisi ja tehnikat. Avasta sõidurõõm igal sõidul. Toyota täishübriid-elektriautod Toyota täishübriid-elektriautod Toyota täishübriid – kütusesäästlik ja väikeste heitkogustega täishübriid-elektriauto, mida pole vaja pistikust laadida. Sõida kuni 60% ajast elektri jõul ja nullemissiooniga.