1. Toyota uudised ja sündmused
  2. Prius world car design award
Kiirtee

Uus Toyota Prius võitis maailma aasta autodisaini auhinna

1. aprill 2024
Uus Toyota Prius pälvis New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel maailma aasta autodisaini auhinna, edestades selles kategoorias samuti esikolmikusse jõudnud Fordi ja Ferrari mudeleid.

„Me läksime tagasi joonestuslaua juurde, et Prius uueks kujundada, ise seejuures kaaludes, kas luua tarbekaup, muuta see pigem taksoks või luua midagi, mis vallutaks südameid. Lõpuks otsustasime luua midagi, mida inimesed armastaksid mitte ainult selle praktiliste eeliste, vaid ka emotsionaalse kogemuse tõttu,“ ütles Priuse peainsener Yasushi Ueda. „On au saada parima disaini auhind – nii seest kui väljast on uus Prius auto, mis mitte ainult ei näe hea välja, vaid seda on ka lõbus juhtida.“

Žürii, kuhu kuulus 100 tunnustatud autoajakirjanikku 29 eri riigist, valis võitjad välja salajasel hääletusel. Hääletustulemuste põhjal koostas pingerivi auditeerimisfirma KPMG.

Kõik maailma aasta auto auhindade kategooriates kandideerivad sõidukid kvalifitseeruvad automaatselt aasta autodisaini kategooriasse. Sel aastal konkureeris seal kokku 70 sõidukit.

2024. aastal jagati maailma aasta auto auhindasid New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel juba 19. korda.