1. Toyota uudised ja sündmused
  2. Prius Plug-in Red Dot 2023
Kiirtee

Uus Toyota Prius Plug-in Hybrid – Red Dot 2023 disainiauhinna võitja

Uus, viienda põlvkonna Toyota Prius Plug-in Hybrid pärjati maineka Red Doti disainiauhinnaga. 43-liikmeline rahvusvaheline žürii andis Prius Plug-in Hybridile 2023. aasta tootedisaini kategooria kõrgeima auhinna ehk parimatest parima tunnustuse. 

Žürii leidis üksmeelselt, et Toyota Prius Plug-in Hybridi ikooniline välisilme oma sportliku silueti, tasakaalustatud proportsioonide ja stiilipuhta välimusega on olnud kõiki Priuse mudelipõlvkondi läbiva disainifilosoofia edukaks edasiarenduseks. Lisapunkte sai uus Prius Plug-in Hybrid ka oma detailideni läbimõeldud interjööri ja dünaamiliste sõiduomaduste eest.

Ainulaadne disain, mis on Toyota Priuse tunnuseks olnud enam kui veerandsajandi jooksul, on uuel mudelil saanud juurde kupeelaadse silueti ja ootamatult sportliku olemuse. Avaras interjööris domineerib must värv, mis loob koos valitud materjalidega erakordselt stiilse ja harmoonilise õhkkonna. Positiivset tagasisidet on saanud ka ümberkujundatud näidikupaneel, mis on tehtud nii selgeks ja lihtsaks kui võimalik, et suurendada nii mugavust, ohutust kui ka ergonoomikat.

Red Dot Design Award on üks maailma suurimaid disainikonkursse, kuhu esitatakse igal aastal ligikaudu 20 000 võistlustööd. Juba üle 60 aasta on Red Dot Design Award tunnustanud disainilahendusi tootedisaini, kommunikatsioonidisaini ja disainikontseptsiooni kategooriates.

Märkimist väärib asjaolu, et tegemist on kümnenda Red Dot auhinnaga, mille Toyota on alates 2014. aastast pälvinud.