1. Toyota uudised ja sündmused
  2. Toyota Yaris on aasta auto 2021
Kiirtee

Aasta auto 2021 on Toyota Yaris

Uus Toyota Yaris sai maineka aasta auto 2021 tiitli.

59-st Euroopa autoajakirjanikust koosnev žürii andis tiitli neljanda põlvkonna Yarisele 21 aastat pärast seda, kui uuenduslik esimene põlvkond 2000. aastal Toyotale esmakordselt selle autasu tõi. Aasta auto kohtunikud on Yarist aastate vältel järjepidevalt tunnustanud – iga mudelipõlvkond on konkursi finaali jõudnud.

Žürii hindas enim Yarise sujuvat hübriidajamit ja sõidukogemust, madalaid heitekoguseid ning mõistlikku hinda – just seetõttu valib 80% Yarise ostjatest hübriidajamiga mudeli. Ära märgiti ka disain, vilgas juhitavus ning oma klassi parimate hulka kuuluv turvalisus.

Kohtunike südamed vallutas ka erimudel GR Yaris, mis pani automaailma kihama ja taassütitas kire kiirete luukpärade vastu nii Euroopas kui mujal maailmas.

Toyota Motor Europe tegevasepresident Matt Harrison sõnas: „See on meile suur au ning tahaksin omalt poolt kohtunikke selle tunnustuse eest tänada. Eraldi kiitust väärib meie Euroopa ja Jaapani arendusmeeskondade kirglik töö. See on läbi aegade parim Yaris, mis toob meie klientidele naeratuse näole – täpselt nagu Akio Toyoda soovis.“

Toyota on prestiižse aasta auto tiitli saanud kolmel korral. Lisaks Yarise 2000. ja 2021. aasta saavutusele sai 2005. aastal sama tunnustuse osaliseks Prius.

Vaata lisaks