Toyota Safety Sense

Toyota Safety Sense kuulub iga Camry mudeli standardvarustusse. Sest sinu ohutus on esmatähtis, mitte lihtsalt valikuvõimalus.
/
/
/
Automaatsed kaugtuled

Toyota Safety Sense’i automaatsed kaugtuled parandavad öisel ajal nähtavust kõigi liiklejate jaoks. Kaamera tuvastab vastutulevate sõidukite ja eesolevate liiklejate tuled ning samal ajal jälgib ka tänavavalgustite heledust. Ohutuse tagamiseks öisel ajal lülitatakse kaugtuled automaatselt ümber lähituledeks ja vastupidi.

Liiklusmärkide jälgimise süsteem

Toyota Safety Sense’i juurde kuuluv süsteem jälgib muu hulgas kiiruspiiranguid ja möödasõidukeelde tähistavaid liiklusmärke ning kuvab olulise teabe otse juhi silme ette uuele värvilisele TFT-ekraanile. Liiklusmärkide eiramise korral edastab süsteem juhile helilise ja visuaalse märguande.

Kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga

Toyota Safety Sense’i kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga kasutab eesliikuvate sõidukite tuvastamiseks kaamerat ja millimeeterlaineradarit. Kokkupõrkeohu korral edastab süsteem juhile helilise ja visuaalse märguande ning suurendab pidurdusjõudu. Kui juhil ei õnnestu õigel ajal pidurdada, rakenduvad pidurid automaatselt, et vältida kokkupõrget või leevendada selle tagajärgi. Lisaks sõidukite tuvastamisele on selle süsteemi abil võimalik ka jalakäijaid varem märgata.

/
/
/
Kogu kiirusvahemikus kohanduv kiirushoidik

Toyota Safety Sense’i juurde kuuluv kogu kiirusvahemikus kohanduv kiirushoidik võimaldab autol hoida ühtlast kiirust ilma gaasipedaalile vajutamata ning säilitada eelmääratud vahemaa eesoleva sõidukini. Kui see vahemaa kahaneb, vähendab süsteem kiirust, et säilitada vahemaad auto ja eesoleva sõiduki vahel, rakendades pidureid ja jättes auto vajaduse korral seisma. Kui pikivahe suureneb, hakkab auto vajadust mööda kiirendama, kuni liiklusvoog võimaldab taas saavutada eelvalitud sõidukiiruse. NB! See funktsioon on saadaval üksnes automaatkäigukastiga sõidukitel.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem koos rooli korrigeerimisega

Toyota Safety Sense’i juurde kuuluv süsteem vähendab avariiohtu, jälgides kaamera abil teekatte märgistusi ning edastades juhile nii helilise kui ka visuaalse märguande, kui sõiduk peaks hakkama sõidurajalt suunatuld näitamata kõrvale kalduma. Soovimatu kõrvalekaldumise korral muudab rooli korrigeerimise seade rooli asendit.