Uus Toyota Supra

Puhas elamus

/

Legend
on tagasi

Toyota Supra on tagasi. Festivalil Goodwood Festival of Speed debüteerinud uus sportauto jätkab eelmiste põlvkondade nimetraditsiooni – A40, A60, A70 ja A80 –, kandes ikoonilist nime A90.

Supra 900 klubi

900st Euroopa omanikust koosnev õnnelik grupp, kes on valmis vastu võtma uue Toyota Supra esimesel turuletuleku aastal, ei saa oma käsutusse mitte üksnes meie ehtsaimat sportautot, vaid nad kaasatakse ka eksklusiivsesse gruppi: Supra 900 klubisse.

Keskendu tundele

Uue Toyota Supra väljatöötamise ajendiks ei olnud üksnes jõudlusnäitajad ega ajalehe veergudele jõudvad ringiajad, vaid kindel keskendumine rooli taga tekkivale tundele.
Lisateave

Tunneta võimsust

Jätkates pärandit, millele panid aluse eelmised põlvkonnad, on uue Toyota Supra esipaigutusega kuuesilindrilisel ridamootoril olemas kõik vajalik, et sinu meeli ergutada. Sel tipptasemel mootoril, mis hõlmab nii meeliülendavaid sõiduomadusi kui ka tuksuvat taustaheli, on üks ülesanne: pakkuda ülimat sõidunaudingut.

Võimas sportauto, mis tunneb end koduselt nii maanteel kui ka võidusõidurajal, arendab tänu 3,0-liitrisele mootorile võimsust üle 300 hj. See masin pakub juhtidele oma kaksikspiraaliga turbolaaduriga, ülitäpse otsepritsesüsteemiga ja muudetava klapiajastusega sujuvat võimsust ning kiiret reageerimist. Selle tulemusena sööstab Toyota Supra 100 km/h-ni vähem kui viie sekundiga ja tänu ülisujuvale mootorile pakub kurvides täpset juhitavust.

/
Tunneta tasakaalu

Optimaalne kaalujaotus, kerge konstruktsioon ja madal raskuskese on need kolm elementi, mis määravad kindlaks tõelise sportauto, ning lisaks valdkonnad, millest meie insenerid on haaratud, et uue Toyota Supraga sõitmine oleks meelierutav.

Esipaigutusega mootori ja tagasillaveo konfiguratsioonile iseloomulik kompromissitu suhtumine tagab, et meie kaheistmeline kupee saavutab esi- ja tagaosa täiusliku kaalujaotuse suhtega 50 : 50. Tänu alumiiniumist ja terasest komposiitraamile, mis tagab uskumatu jäikuse ja kerguse, madalale raskuskeskmele ning lühikesele teljevahele saavad juhid nautida kindlustunnet suurendavat stabiilsust, näiliselt piiramatut haarduvust ja neutraalset juhitavust.

/
Tunneta kontrolli

Meelierutav ja kaasahaarav Toyota Supra on loodud rõõmustama igasuguste võimetega juhte. Koore all peituvad elektrooniliselt juhitav aktiivdiferentsiaal ja kohanduva jäikusega vedrustus (AVS), mis tagavad suurepärase kontrolli, täpsuse ja erksuse – alati, kui soovid mängida.

Elektrooniliselt juhitav aktiivdiferentsiaal kontrollib kummalegi tagarattale kantavat veojõudu. Veojõudu jaotatakse paindlikult, mistõttu jääb juhitavus neutraalseks kurvi igal lõigul, samal ajal tunduvad järsk pidurdamine ja kiirendamine stabiilsed ning täpsed. Muljetavaldavat mugavust ja kontrolli pakkuva täiustatud AVS-süsteemi abil toob Toyota Supra naeratuse juhtide näole, olenemata sellest, kas tegemist on raske võidusõiduraja või tühja külateega.

/

Mida räägivad võidusõitjad?


Vaata lühifilme allpool:

/
/
/
/
/
/
/
/
A-evolutsioon

Supra legendaarse alusraami koodi A evolutsioon alates 70ndate luksuslikust Grand Toureri tüüpi autost kuni 90ndate kompromissitu sportautoni jätkub nüüd uue Toyota Supra A90ga. Meie seni kõige ehtsam sõiduauto.

Supra hing

Läbi iga Supra põlvkonna kulgevad selge niidina kaks põhikoostisosa, mis määravad kindlaks meie kultusliku sportauto ja mis pärinevad juba mudelilt 2000GT. Sujuv tundlik kuuesilindriline ridamootor ning esipaigutusega mootori ja tagasillaveo konfiguratsioon tagavad võimalikult ehtsa sõiduelamuse.

/
Sündinud rajal

Esiosas asuva mootori ja tagarattaveoga ideeauto GR Supra Racing Concept looja on TOYOTA GAZOO Racing ning sõiduk väljendab ideaalselt meie sõidurõõmu pakkumise filosoofiat.
Lisateave

Võidusõidu DNA

Uuele TOYOTA GAZOO Racingu toodetud Toyota Suprale toovad kasu võistlustel saadud kogemused, et valmiks tõeline sportauto, mis on omas elemendis nii võidusõidurajal äärmuslikes oludes kui ka lemmikmaanteel.
Lisateave

/
/
/
/
Toyota Supra A90 pakub Goodwoodi mäel põnevust

Meie tuleviku sportauto, mis on kaetud TOYOTA GAZOO Racingu juurtest ja ruudulisest lipumustrist inspireeritud ainulaadse kaitsemaskeeringuga, viidi Goodwoodi kuulsale mäele esimeseks avalikuks katseks. Sõiduk on nüüd terves Euroopas ja Ameerikas astumas viimasesse arendusfaasi.
Lisateave

Festivali
staar

Toyota Supra A90 oli selle aasta festivalil Goodwood Festival of Speed üks peamisi vaatamisväärsusi, püüdes pilke stardijoonel ja avaldades pealtvaatajatele muljet ülesmäge kiirendamisel.

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Jälgi, et näha veel Toyota Supra uudiseid

Tutvu TOYOTA GAZOO Racinguga lähemalt

Küpsiste seaded

Kasutame Toyota Eesti veebisaidil küpsiseid, et pakkuda teile paremat teenust. Kui olete sellega rahul, jätkake veebisaidi kasutamist tavapärasel viisil või vaadake, kuidas küpsiste seadeid muuta siin.

Kinnitage oma eelistused, lisades nõustumise korral märkeruutu linnuke või mittenõustumise korral eemaldades see:

OK