GR 86: lugu jätkub

Esitleme GR pere kolmandat mudelit

Oma eelkäija legendaarsel sõidurõõmul põhinev uus võimsam GR 86 ühendab endas kõrgtasemelise voolujoonelise kujunduse ja asjatundjate loodud juhitavuse, et sõiduelamus oleks veelgi nauditavam ja vahetum.

GR 86 jätkab algupärase GT86 vaimus ja säilitab kõik 2012. aastal välja tulnud ning üle 200 000 eksemplari müünud mudeli tugevad küljed ja võlud. Tänu alumiiniumist katuse- ja kerepaneelidele ning muude kaalu vähendavate lahenduste kasutamisele on GR 86 oma segmendi üks kergemaid neljakohalisi kupeesid.

Eelkäijaga võrreldes on paranenud ka jõudlus – uue, kerge ja vabalthingava boksermootori töömaht on kasvanud 2,4 liitrini.

Uue GR 86 mõõdud on peaaegu identsed GT86 omadega, säilitades madala massikeskme ja seeläbi suurepärase erksa juhitavuse. Šassii jäikus on eelkäijaga võrreldes kasvanud tervelt 50% võrra, parandades juhitavuse teravust ning roolimise täpsust.

Aerodünaamiliste komponentide loomisel (nt eesmised õhusuunajad ja küljekarpide lisad) on tuginetud autospordi kogemustele. Seetõttu suudab GR 86 pakkuda oma klassi parimat juhitavust ja sõidustabiilsust.

Esialgsed tehnilised andmed1

 • Pikkus (mm): 4265
 • Laius (mm): 1775
 • Kõrgus (mm)2: 1310
 • Teljevahe (mm): 2575
 • Mass (kg): 1270
 • Mootor: neljasilindriline boksermootor, kaks ülanukkvõlli plokikaane kohta (DOHC) Toyota D-4S sissepritsesüsteem, mis kombineerib otse- ja kaudpritse
 • Töömaht (l): 2,387
 • Veoskeem: esimootor, tagavedu
 • Vedrustus:
  Ees: MacPhersoni küünalvedrustus
  Taga: topeltõõtsharkvedrustus
  Pidurid:
  Ees: ventileeritud ketaspidurid
  Taga: ventileeritud ketaspidurid
 • Rehvid (ees/taga): 215/40 R18

1 Euroopa mudeli tehnilised andmed on homologeerimisel (FIA heakskiidu taotlemine) ning kinnitatakse uue GR 86 lansseerimisel
2 Koos katuseantenniga; kõrgus ilma antennita 1280 mm
/

Vaata lisaks

Toyota GR Supra spetsifikatsioonid Toyota GR Supra spetsifikatsioonid Toyota Supra väljatöötamise ajendiks ei olnud üksnes jõudlusnäitajad ega ajalehe veergudele jõudvad ringiajad, vaid kindel keskendumine rooli taga tekkivale tundele. Tutvu Toyota GR Supra spetsifikatsioonide ja tasemetega siin. Supra lugu Supra lugu Supral, mis on olnud nii filmi „Kiired ja vihased” esimese osa staar, Gran Turismo® mängijate lemmikauto kui ka terve põlvkonna kirglike tuunijate ja driftijate sõiduk, on kindel roll popkultuuris ning on inspireerinud noori ja vanu üle terve maailma. Ülemaailmsed 2030. aasta vahe-eesmärgid Ülemaailmsed 2030. aasta vahe-eesmärgid 2018. aastal tegime teatavaks oma ülemaailmsed 2030. aasta vahe-eesmärgid, mis aitavad saavu-tada meie 2050. aasta keskkonnaväljakutse eesmärke. Toyota Yaris on aasta auto 2021 Toyota Yaris on aasta auto 2021 Toyota Yaris valiti aasta autoks. Võidu tõid Yarisele uuenduslik hübriidtehnoloogia, suurepärane sõidukogemus, madal CO2 emissioon, oma klassi parimate hulka kuuluv turvalisus, disain ja mõistlik hind.