Broneeri hoolduse aeg Registreeru proovisõidule Toyota Liising ja Kindlustus Vaata eripakkumisi Leia lähim edasimüüja Komplekteeri oma mudel

Toyota Safety Sense

Toyota Safety Sense koosneb neljast uudsest aktiivohutustehnoloogiast: kokkupõrke ennetussüsteem, sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem, automaatsed kaugtuled ja liiklusmärkide jälgmise süsteem. Selle lõppeesmärk on vähendada liiklusõnnetuste arvu niipalju kui võimalik, aidates seeläbi luua kõigi jaoks ohutuma sõidukeskkonna ning toetades teid igapäevase teekonna läbimisel.

Toyota Safety Sense’i tehnoloogia aitab ära hoida ohtu kujutavaid olukordi ning tagada teie ja teie kaassõitjate turvalisust: kokkupõrke ennetussüsteem skannib kaamera ja laserandurite abil eesolevaid sõidukeid ning aitab seeläbi kaasa kokkupõrgete ennetamisele või nende tagajärgede leevendamisele; sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem hoiatab teid tahtmatu sõidurajalt kõrvalekaldumise eest; automaatsete kaugtulede süsteem lülitab tuled turvalisemaks öiseks sõitmiseks ümber ning liiklusmärkide jälgimise süsteem kuvab kindlad liiklusmärgid uuel TFT-ekraanil. Tänu kõikidele neile aktiivohutussüsteemidele aitab Toyota Safety Sense kaasa kokkupõrkeohu vähendamisele, mille tulemusena on sõidukogemus ohutum ja kindlustusmaksed võivad väheneda.

Kokkupõrke ennetussüsteem

Toyota Safety Sense’i kokkupõrke ennetussüsteem tuvastab kaamera ja laseri abil eesliikuvad sõidukid. Võimaliku kokkupõrkeohu tuvastamisel antakse juhile sellest kuuldavate ja nähtavate signaalidega märku ning aktiveerub piduriabi. Kui juhil ei õnnestu õigel ajal pidurdada, rakenduvad pidurid kokkupõrke ennetamiseks või selle tagajärgede leevendamiseks automaatselt.


Tehniline nimetus: avariieelne ohutussüsteem.

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem

Toyota Safety Sense’i sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem, mis tuvastab kaamera abil teemärgised, annab juhile kuuldavate ja nähtavate signaalidega märku, kui sõiduk hakkab oma sõidurajalt kõrvale kalduma ilma suunatuld näitamata. Juht saab seejärel sõiduki oma sõidurajale tagasi juhtida.

Automaatsed kaugtuled

Toyota Safety Sense’i automaatsed kaugtuled on loodud parandama öisel ajal sõitmisel nähtavust kõigi liiklejate jaoks. Kaamera tuvastab vastutulevate sõidukite ja eesolevate liiklejate tuled ning jälgib samal ajal ka tänavavalgustite heledust. Ohutuse tagamiseks öisel sõitmisel lülitatakse kaugtuled automaatselt ümber lähituledeks ja vastupidi.

Liiklusmärkide jälgmise süsteem

Toyota Safety Sense’i liiklusmärkide jälgmise süsteem jälgib eesolevaid liiklusmärke, kuvades vajaliku teabe, nt suurima lubatud sõidukiiruse või möödasõidu keelud, selgelt uuel värvilisel TFT-ekraanil salongis. Samuti annab süsteem liiklusmärkide eiramise korral nähtava ja kuuldava signaali.

Meie e-privaatsuse poliitika

Me kasutame oma veebilehel küpsiseid, et pakkuda sulle veel paremat teenust. Kui nõustud sellega, siis jätka meie veebilehe kasutamist nagu tavaliselt. Vastasel korral loe siit küpsiste haldamise kohta.