Toyota Safety Sense

Ohutuma sõidukeskkonna nimel.

Toyota Safety Sense koosneb viiest uudsest aktiivohutustehnoloogiast: kokkupõrke ennetussüsteem või kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga, sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem, automaatsed kaugtuled, liiklusmärkide jälgimise süsteem ja kohanduv kiirushoidik. Eesmärk on vähendada liiklusõnnetuste arvu niipalju kui võimalik, aidates seeläbi luua kõigi jaoks ohutuma sõidukeskkonna ning toetades sind igapäevase teekonna läbimisel.

Kokkupõrke ennetussüsteem 

Toyota Safety Sense’i kokkupõrke ennetussüsteem tuvastab kaamera ja laseri abil eesliikuvad sõidukid. Võimaliku kokkupõrkeohu tuvastamisel antakse juhile sellest kuuldavate ja nähtavate signaalidega märku ning aktiveerub piduriabi. Kui juhil ei õnnestu õigel ajal pidurdada, rakenduvad pidurid kokkupõrke ennetamiseks või selle tagajärgede leevendamiseks automaatselt. 

Tehniline nimetus: avariieelne ohutussüsteem.

/
Kokkupõrke ennetussüsteem

Sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem 

Toyota Safety Sense’i sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem, mis tuvastab kaamera abil teemärgised, annab juhile kuuldavate ja nähtavate signaalidega märku, kui sõiduk hakkab oma sõidurajalt kõrvale kalduma ilma suunatuld näitamata. Juht saab seejärel sõiduki oma sõidurajale tagasi juhtida.

Automaatsed kaugtuled 

Toyota Safety Sense’i automaatsed kaugtuled on loodud parandama öisel ajal nähtavust kõigi liiklejate jaoks. Kaamera tuvastab vastutulevate sõidukite ja eesolevate liiklejate tuled ning jälgib samal ajal ka tänavavalgustite heledust. Ohutuse tagamiseks öisel sõitmisel lülitatakse kaugtuled automaatselt ümber lähituledeks ja vastupidi.

Liiklusmärkide jälgmise süsteem 

Toyota Safety Sense’i liiklusmärkide jälgmise süsteem jälgib eesolevaid liiklusmärke, kuvades vajaliku teabe, nt suurima lubatud sõidukiiruse või möödasõidu keelud, selgelt värvilisel TFT-ekraanil. Samuti annab süsteem liiklusmärkide eiramise korral nähtava ja kuuldava signaali.

Kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga 

Toyota Safety Sense’i kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga tuvastab võimaliku jalakäijatega kokkupõrke ohu kaamera ja radari abil. Jalakäijatega kokkupõrke ohu korral edastab süsteem juhile helilise ja visuaalse märguande ning suurendab pidurdusjõudu. Kui juhil ei õnnestu õigel ajal pidurdada, rakenduvad pidurid kokkupõrke vältimiseks või selle tagajärgede leevendamiseks automaatselt.

Kohanduv kiirushoidik 

Toyota Safety Sense’i juurde kuuluv kohanduv kiirushoidik hoiab eesliikuva sõidukiga eelseadistatud minimaalset pikivahet. Kui vahemaa lüheneb, vähendab kiirushoidik sõiduki kiirust ning aktiveerib vajaduse korral ka pidurid ja pidurituled. Kui vahemaa taas pikeneb, hakkab see järk-järgult kiirendama, kuni sõiduk saavutab sinu määratud kiiruse.

Toyota Safety Sense ohutuspaketi ja selle erinevate omaduste kättesaadavus sõltub mudelist ja varustustasemest ning riigist, kust sõiduk ostetakse. Kogu teabe täpsetest tehnilistest andmetest saad lähimast Toyota müügiesindusest.

Toyota Motor Europe NV/SA (edaspidi: TME) edastab Toyota Safety Sense’i tutvustust (edaspidi: veebilehte) oma parimate võimaluste kohaselt ja nagu-on-põhimõttel. TME ei vastuta veebilehe, selle sisu ega teabe täpsuse ja seonduva graafika eest (sh esitluses kujutatud sõidukite värv). Seaduses maksimaalselt lubatu kohaselt ei võta TME endale mingil määral vastutust selliste ebatäpsuste ja vigade eest.

Meiega võid end turvaliselt tunda

Hoolitseme sinu ja sinu Toyota eest

Meie sõidukeid loetakse planeedi kõige töökindlamate ja ohutumate hulka. See on kahtlemata suur tunnustus. Veelgi tähelepanuväärsemaks muudab selle fakt, et me valmistame ligikaudu kümme miljonit autot aastas. Et aidata sul hoida oma sõidukit ideaalses töökorras ning pakkuda sulle mugavat ja sujuvat teenindust, oleme koostanud terve hulga juhiseid, mis hõlbustavad sinu ja sinu Toyota eest hoolitsemist („Autojuhi meelespea”). Loodame, et sul on neist kasu.

Lisateave

/
 

Toyota Safety Sense ohutuspaketi ja selle erinevate omaduste kättesaadavus sõltub mudelist ja varustustasemest ning riigist, kust sõiduk ostetakse. Kogu teabe täpsetest tehnilistest andmetest saad lähimast Toyota müügiesindusest.

Vaata lisaks

Toyota Safety Sense Toyota Safety Sense Toyota Safety Sense koosneb ohutussüsteemidest, mis aitavad sul oma igapäevast teekonda ohutult läbida.
Kasutame veebilehe küpsiseid

Küpsised on ette nähtud selleks, et pakkuda veebilehe külastamisel parimat kasutajakogemust, kolmandate osapoolte teenuseid ning tööriistu ja reklaami, ning aidata meil mõista veebilehe toimimist ja muuta seda paremaks.

Soovitame sul lubada kõik küpsised. Kui sa sellega ei nõustu, saad oma eelistusi lihtsalt muuta, klõpsates allpool leiduvale küpsiste seadistamise valikule. Kõik üksikasjad on saadaval meie küpsiste sätetes.