Tule proovisõidule
Komplekteeri oma mudel
Tutvu eripakkumistega
Vaata e-brošüüre
Broneeri hoolduse aeg

Toyota Motorsport GMBH osaleb taas autoralli maailmameistrivõistlustel

Toyota Motorsport GmbH (TMG) osaleb 2017. aastal taas FIA autoralli maailmameistrivõistlustel (WRC) mudeliga, mis on otsast lõpuni Kölni tehnilises keskuses välja töötatud ja ehitatud.

Yaris WRC on tõeline staar

Järgneval kahel aastal jätkab TMG katsetusi Yaris WRCga. Eesmärk on naasta sarja, kus 1990ndatel võideti sõitjate arvestuses neli ja tehaste arvestuses kolm karikat, täielikult ettevalmistatuna. TOYOTA Motor Corporationi president Akio Toyoda tegi uudise teatavaks Tokyos toimunud pressikonverentsil, kus ühtlasi esitleti uue võistlusvälimusega Yaris WRCd.

Yaris WRC, mis on juba läbinud esialgsed katsetused Euroopa asfaldi- ja kruusaradadel, on paljutõotav projekt, mida järgnevatel kuudel edasi arendada. Mudelil on 1,6-liitrine otsepritsega turbomootor, mille võimsus ulatub üle 300 hj ning tänu erinevatele simulatsiooni- ja katsetehnikatele ja tootmistehnoloogiatele on Yaris saanud endale enneolematult kõrgetasemelise veermiku.

/

Nüüd, kui WRC ametlik programm on lõplikult kinnitatud, jätkub arendustöö varasemast veel suuremas mahus ning mudeli tehnika- ja katsemeeskonda suurendatakse.

/
Vaadates tulevikku

Mitu noort rallisõitjat on autot juba katsetanud ning noorte sõitjate arendusprogrammi esimeseks liikmeks on valitud 27-aastane prantslane Eric Camilli. Kõnealuse programmi eesmärk on koolitada TOYOTA meeskonnale tulevasi rallistaare.

Eric asub arendusprogrammi ellu viima koos Sebastian Lindholmi ning mulluse Tour de Corse’i võitja Stéphane Sarraziniga, kes on ühtlasi sarja FIA World Endurance Championship TOYOTA meeskonna sõitja.

/
/

Sõidukit katsetatakse paljudel erineva teekattega WRC radadel üle Euroopa. Saadud kogemused aitavad TOYOTA’l auto 2017. aasta hooajaks, mil hakkab kehtima mitu uut tehnilist eeskirja, korralikult ette valmistada. TOYOTA kuulsusrikaste WRC mudelite rivi täiendav Yaris WRC astub 2017. aastal peaaegu kahe kümnendi järel taas autoralli maailmameistrivõistluste keerisesse. Viimati osales TOYOTA 1999. aastal.

Mainitud 1999. aasta hooaeg jäi TMG jaoks enam kui 25 osalemisaasta järel viimaseks. TMG, mis kandis algul ettevõtte asutaja Ove Anderssoni järgi nime Andersson Motorsport GmbH, osales WRC sarjas TOYOTA Team Europe’i nime all. Tol perioodil saavutasid legendaarsed sõitjad Carlos Sainz, Juha Kankkunen ja Didier Auriol TOYOTA kuulsusrikaste mudelitega Celica Twincam Turbo, GT-Four ja Corolla WRC tervelt 43 etapivõitu.

Möödunud aastal sisenes TMG FIA R3 eeskirjadele vastava ralliautoga GT86 CS-R3 taas aktiivselt rallimaailma.

TMG president Yoshiaki Kinoshita: „Kutse osaleda kestvussõidu sarja FIA World Endurance Championship kõrval taas ka autoralli maailmameistrivõistlustel on TOYOTA jaoks suur au. Samal ajal kahes mootorispordi sarjas osalemine on loomulikult raske ülesanne, kuid ma usun, et meil on olemas edu saavutamiseks vajalik oskusteave ja otsusekindlus. Taas WRC sarjas kaasalöömiseks on tarvis veel tublisti ära teha, ent TOYOTA Motor Corporationi ja meie presidendi Akio Toyoda toetus on väga julgustav. Jätkame ulatusliku tehnilise arenduskava ja noorte sõitjate arendusprogrammi elluviimist. Praegu on väga põnevad ajad ning me ootame kannatamatult võimalust oma meeskond taas proovile panna.”

/
Yaris WRC tehnilised andmed

Veermik:
Tüüp             Terasest kere        
Pidurid            300 mm ketaspidurid kruusal, 355 mm ketaspidurid
asfaldil
Rattad            7 × 15” kruusal, 8 × 18” asfaldil
Rehvid             Michelin
Mõõtmed        Pikkus: 3910 mm
Laius: 1820 mm

Mootor:
Töömaht        1,6 liitrit
Tüüp             Neli silindrit reas
Otsepritse        Kuni 200 baari
Kütus             Bensiin
Turbo rõhk         2,5 baari, absoluutne (max)
Õhupiiraja        33 mm
Võimsus        Umbes 300 hj (pööretel 6000 p/min)
Pöördemoment        420 Nm
Max pöörded        8500 p/min
Käigukast         Kuuekäiguline järjestiklülitusega
Sidur            ZF Sachs

Vaata lisaks

Toyota Dakari rallil Toyota Dakari rallil Dakari rallil pole tähtis mitte ainult kiirus, vaid ka kvaliteet, vastupidavus ja töökindlus. "Ott Tänak Movie" kinodes 11.aprillist! "Ott Tänak Movie" kinodes 11.aprillist! Vaatajale avaneb harukordne võimalus elada maailma eri paigus kaasa Oti püüdlustele võita WRC-sarja ihaldatud maailmameistritiitel. Toyota 2018. aasta Pariisi autonäitusel Toyota 2018. aasta Pariisi autonäitusel Autotööstuses on toimumas harukordne muutus. Selleks valmistumisel on Toyota muutumas pelgalt autotootjast kõigile kättesaadavate järjest paremate transpordilahenduste pakkujaks Toyota 2018. aasta Genfi autonäitusel Toyota 2018. aasta Genfi autonäitusel Pärast 20 aastat liidripositsiooni hübriidautode tootjana oleme pühendunud Toyota hübriidauto muutmisele oma klientidele veelgi ahvatlevamaks.
Küpsiste seaded

Kasutame Toyota Eesti veebisaidil küpsiseid, et pakkuda teile paremat teenust. Kui olete sellega rahul, jätkake veebisaidi kasutamist tavapärasel viisil või vaadake, kuidas küpsiste seadeid muuta siin.

Kinnitage oma eelistused, lisades nõustumise korral märkeruutu linnuke või mittenõustumise korral eemaldades see:

OK