2030. aasta ülemaailmsed vahe-eesmärgid


Toyota keskkonnaväljakutse 2050 saavutamiseks kehtestati Toyota praeguse olukorra ja ühiskondlike suundumuste põhjal 2030. aasta vahe-eesmärgid.

Uute sõidukite CO2 nullheide
Väljakutse nr 1 vahe-eesmärk

Meie eesmärk 2030. aastaks on müüa kogu maailmas igal aastal üle 5,5 miljoni elektrifitseeritud sõiduki, sh üle ühe miljoni heitmevaba sõiduki (akutoite ja kütuseelemendiga elektrisõidukid).

Uute sõidukite puhul prognoositakse sõltuvalt turutingimustest vähemalt 35-protsendilist ülemaailmse keskmise CO2 heitkoguse vähenemist (g-CO2/km) võrreldes 2010. aasta tasemetega.

Tutvu väljakutsega – uute sõidukite CO2 nullheide (ENG)  

/
Veekulu vähendamine ja optimeerimine
Väljakutse nr 4 vahe-eesmärk

Meie eesmärk 2030. aastaks on rakendada veekulu vähendamise meetmeid neljas väljakutsele keskendunud tehases Põhja-Ameerikas, Aasias ja Lõuna-Aafrikas.

Samuti teeme veekvaliteedi seisukohast täielikud mõjuhindamised kõigis 22 Põhja-Ameerika, Aasia ja Euroopa tehases, kus kasutatud vesi lastakse jõgedesse.

Tutvu väljakutsega – veekulu optimeerimine (ENG)  

/
Ringlussevõtul põhineva ühiskonna ja süsteemide rajamine
Väljakutse nr 5 vahe-eesmärk

Meie eesmärk 2030. aastaks on lõpule viia akude kogumis- ja ringlussevõtusüsteemide rajamine kogu maailmas ning 30 romusõidukite käitlemise ja ringlussevõtu näidisrajatise loomine, mis ühinevad koostöö eesmärgil kohalike rajatistega.

Tutvu väljakutsega – ressursside ringlussevõtt (ENG)  

/
Loodusega harmoonias oleva tulevikuühiskonna rajamine
Väljakutse nr 6 vahe-eesmärk

Meie eesmärk 2030. aastaks on 19 „loodusega harmoonias oleva tehase“ (12 Jaapanis ja 7 mujal maailmas) rajamine ning loodusega harmoonias olevate tegevuste rakendamine kõigis Toyota tegevuspiirkondades koostöös kohalike kogukondade ja ettevõtetega.

Lisaks osaleme jätkuvalt elurikkuse säilitamise tegevustes koostöös vabaühendustega ning jätkame nii ettevõttesiseseid kui ka -väliseid algatusi planeedi tuleviku eest vastutavate keskkonnateadlike inimeste üleskasvatamiseks.

Tutvu väljakutsega – loodusega harmoonia (ENG)  

/

Vaata lisaks

Toyota keskkonnaväljakutse 2050 Toyota keskkonnaväljakutse 2050 Oleme seadnud mitu suuremat eesmärki, mida soovime 2050. aastaks saavutada, minnes positiivse keskkonnakasu tagamiseks null-keskkonnamõjust kaugemale. Toyota GR SPORT mudeliseeria Toyota GR SPORT mudeliseeria Avasta GR SPORTiga sõitmise võlu. Saadaval TOYOTA GAZOO Racingu tunnusvärvides ja innustatud Toyota dünaamilistest GR-mudelitest – tutvu Toyota GR SPORT mudelitega. Toyota GR sportautod Toyota GR sportautod Toyota GR mudeliseeriasse kuuluvad stiilipuhtad sportautod, mis ühendavad endas TOYOTA GAZOO Racingust sündinud teadmisi ja tehnikat. Avasta sõidurõõm igal sõidul. Tutvustame Toyota bZ-i elektrisõidukite seeriat Tutvustame Toyota bZ-i elektrisõidukite seeriat Järgmise põlvkonna akutoitel elektrisõidukite mitmekülgne tooteperekond läheb nullemissioonist kaugemale, sest viib liikuvuse keskkonnamõju nulli.