Broneeri hoolduse aeg Registreeru proovisõidule Toyota Liising ja Kindlustus Vaata eripakkumisi Leia lähim edasimüüja Komplekteeri oma mudel

Toyota GT86 ja selle loojad pälvisid kolm rahvusvahelist sõiduki dünaamika auhinda

PÕHIPUNKTID
  • GT86 nimetati VDI (Vehicle Dynamics International) aasta autoks.
  • Peainsener Tetsuya Tada ja tema kolleeg Toshio Masuda Subarust pälvisid koos VDI aasta dünaamiku auhinna.
  • Toyota pälvis aasta dünaamikatiimi auhinna.

2012. aasta rahvusvahelise sõiduki dünaamika auhinna žürii hinnangul on Toyotal õnnestunud luua uue GT86 näol mudel, mis käib klassikaliste sportautode jälgedes. Tippinseneridest, tehnoloogidest ja ajakirjanikest koosnev ülemaailmne žürii nimetas Toyota sportkupee (koos Subaru BRZ-ga) aasta autoks ning andis mudeli peainsenerile Tetsuya Tadale ja tema kolleegile Toshio Masudale Subarust aasta dünaamiku tiitli.

Toyota eesotsas ettevõtte presidendi Akio Toyodaga on pühendunud häid sõiduelamusi pakkuvate sõidukite valmistamisele. Selle tunnustuseks anti Toyotale ka aasta dünaamikatiimi auhind.

GT86 jõuab Suurbritanniasse sel suvel. Tegemist on Toyota legendaarsete sportautode traditsiooni jätkajaga, mis on igas mõttes mõeldud tõelisele autosõbrale. GT86 on klassikaline esiasetusega mootori ja tagarattaveoga mudel, mille jõuallikaks on kompaktne, kerge, vabalthingav 2,0-liitrine bokser-tüüpi bensiinimootor. Tänu madalale raskuskeskmele, väikesele inertsile ja kergele kerele pakub see auto puhast sõidunaudingut.

Selline lihtne lähenemine aitas GT86-l võita aasta auto tiitli. Ajakirja Vehicle Dynamics International toimetaja Graham Heeps selgitab: „Olukorras, kus sõidukite võimsus üha kasvab ning veermik, vedrustus ja roolisüsteem muutuvad üha keerukamaks, on üpris väheks jäänud neid autotootjaid, kes otsustavad, et vähem on rohkem, ja pakuvad nauditavaid sõiduelamusi legaalsel sõidukiirusel. Just seepärast usume, et Toyota GT86 ja tema kaksikõde Subaru BRZ väärivad igati 2012. aasta VDI aasta auto auhinda.”

Žüriisse kuulunud Press Associationi autonduse valdkonna toimetaja Matt Joy ütles aasta dünaamiku auhinda kommenteerides: „Tada ja Masuda on kasutanud järeleproovitud ja läbikatsetatud põhimõtet ning loonud auto, mille järele autosõbrad on juba hulk aega igatsenud: mudeli, mille juures on loobutud lõputust üha parema haardumise taotlemisest ning eelistatud tasakaalu, erksust ja sõidunaudingut realistlikul maanteekiirusel.”

Žürii tunnustas kõrgelt Akio Toyoda tegevust, kes on pannud nii Toyota kui ka Lexuse mudelite juures aluse täiesti uuele dünaamilisele suunale. Phil Morse USAst lausus: „Kiirpilk Toyota mudelivalikule kummutab ruttu igasugused kahtlused: ettevõtte eesotsas on väga võistlushimuline juht, kelle tõekspidamistes mängivad väga tähtsat rolli autospordi aluspõhimõtted – tipptasemel tehnoloogia ja sõidunauding.”

GT86 saab hakata tellima alates juunist ja esimesed sõidukid jõuavad klientideni sügisel.

Rahvusvaheliste sõiduki dünaamika auhindade kohta leiate lisateavet aadressilt www.vehicledynamicsinternational.com.

Meie e-privaatsuse poliitika

Me kasutame oma veebilehel küpsiseid, et pakkuda sulle veel paremat teenust. Kui nõustud sellega, siis jätka meie veebilehe kasutamist nagu tavaliselt. Vastasel korral loe siit küpsiste haldamise kohta.