Viis muljetavaldavat seiklust Toyota Land Cruiseriga

Toyota Land Cruiseril on tänu oma töökindlusele ja kõikjal sõitmise võimekusele eriline koht paljude südames. Heidame korraks pilgu mõningatele muljetavaldavatele saavutustele, mis on aidanud seda kohta autoajaloos kindlustada.

1. Aastatepikkuse edu nautimine Dakari rallil

Rallifännide jaoks on Dakar sõna „karm” sünonüüm. Õnneks meeldib Land Cruiserile end proovile panna, mistõttu on see ülimalt töökindel nelikveoline mudel nautinud pikaaegset edu kurnaval 15-päevasel 8495 km pikkusel kõrberallil.
1996. aastal osales Araco meeskond rallil kahe Land Cruiseriga ja võttis oma klassis (modifitseerimata diiselmootor) kaks poodiumikohta. Viis aastat hiljem, 2001. aastal, mil Land Cruiser tähistas oma 50. aastapäeva, tervitas Araco auto saamist poole sajandi vanuseks järjekordse meistritiitliga omas klassis.
2005. aastal võistles auto esimest korda Araco vastasena, esindades Toyota Auto Body Land Cruiseri meeskonda. 2005. aasta muutsid eriliseks ka Auto Body meeskonna eest võistleva kolme Land Cruiseri kohad. Nad kõik jõudsid poodiumile modifitseerimata seeriaautode rühmas.
2014. aastal haarasid kaks 200. seeria Land Cruiserit kaks esimest kohta Dakaril seeriaautode kategoorias. Auto nr 345, mille juhiks oli Jun Mitsuhashi ja abijuhiks Alain Guehennc, sai võidu üldkategoorias, talle järgnesid Nicolas Gibon ja Akira Miura autoga nr 344.

/
2. Seitse aastat kestnud ümbermaailmareis

Aastatel 2006–2013 tegid šveitslastest abikaasad maadeavastajad Paul ja Brigitta Bohlen Jüni 70. seeria Land Cruiseriga maailmale tiiru peale, külastades 63 riiki ja läbides hämmastavad 280 000 km. Poole reisi peal saatis abielupaar Toyota Europe’ile kirja, milles anti teada, et „Land Cruiser on parim auto, millega ümber maailma sõita”.

/
/
3. Kõigi aegade pikima sõidu maailmarekordi hoidmine

Kui arvasite, et miski ei suuda ületada Pauli ja Brigitta saavutust, pidades silmas Land Cruiseri vastupidavust, siis te eksite.

4. Kõige äärmuslikum sõit kooli

2013. aastal läbisid isa ja poeg Graham ja Ed Durgan 19 308 km oma 100. seeria Land Cruiseriga. Nende seiklus algas Berkshire’is Littlewick Greenis ja lõppes Kanadas Montréalis asuvas McGilli Ülikoolis, kus Edile pakuti kohta politoloogiaõpinguteks.
Pikima koolisõiduna registreeritud teekonnal läbisid nad enne kaubalaeva pardale minekut ja oma sõidu jätkamist läbi Ameerika Ühendriikide Kanadasse 40 linna 14 riigis, kaasa arvatud Venemaal, Kasahstanis, Mongoolias ja Hiinas. Läbitud vahemaast hoolimata oli nende ainsaks läbielamiseks tühi rehv. 2013. aasta augustis jõudsid nad Montréali.

/
5. Teadlikkuse suurendamine vigastatud sõjaveteranidest ja neile raha kogumine

Ei lähe mööda aastatki, ilma et keegi ei osaleks maratonsõidul Land Cruiseriga ja 2014. aasta polnud mingi erand.
Aprillis reisisid endine merejalaväelane Chris Short, tema sõber Domenic Senger-Schenk ja filmitegija Laurence Cameron 7400 km Afganistanist Goodwoodi Lääne-Sussexis, et koguda raha heategevusorganisatsiooni Mission Motorsport jaoks, mis abistab mootorispordi kaudu sõjaveterane paranemisel ja taastusravis. Chris läbis teekonna mootorrattal ning Senger-Schenk Land Cruiseri roolis.
Kolm meest jõudsid Goodwoodi 27. juuni keskpäeval täpselt kiirusfestivali ajaks, olles läbinud 17 riiki. Goodwoodi Toyota boksis ütles Chris: „Olen väga rõõmus, väga väsinud ja mulle kuluks tõesti ära tassike teed.”
Ta lisas: „See oli raske ... tegelikult oli see väga raske, kuid just selline see pidigi olema.”
Meeskond kogus üle 22 000 £.

/

Rohkem Toyotast

Uued Toyota PROACE CITY ja PROACE CITY VERSO Uued Toyota PROACE CITY ja PROACE CITY VERSO Alati töö tegemiseks valmis. Toyota Extracare | Lisagarantii Toyota Extracare | Lisagarantii Kui võtad Toyota Extracare’i pikendatud garantii, saad jätkata mitmekülgset sõiduki garantii ja täieliku meelerahu nautimist. Toyota Extracare’i lisagarantii omanikuna võid olla kindel, et sinu sõiduk on kaetud tootja garantiiga ka pärast Toyota originaalgarantii lõppemist. Toyota omanikule Toyota omanikule Registreeri end Minu Toyota portaali kasutajaks, vaata oma Toyota mudeli hooldeprogrammi, kas võid kasutada biokütust oma Toyotas ning veel muud infot Toyota omanikule. Toyota salongihooldusvahendid Toyota salongihooldusvahendid Toyota sisepinna hoolduse tooted aitavad teil kaitsta ja puhastada auto salongi, et see oleks täpselt selline, nagu te seda soovite. Lõõgastuge ja nautige sõitu.
Küpsiste seaded

Kasutame Toyota Eesti veebisaidil küpsiseid, et pakkuda teile paremat teenust. Kui olete sellega rahul, jätkake veebisaidi kasutamist tavapärasel viisil või vaadake, kuidas küpsiste seadeid muuta siin.

Kinnitage oma eelistused, lisades nõustumise korral märkeruutu linnuke või mittenõustumise korral eemaldades see:

OK