Broneeri hoolduse aeg Registreeru proovisõidule Toyota Liising ja Kindlustus Vaata eripakkumisi Leia lähim edasimüüja Komplekteeri oma mudel

Toyota Yaris Hybrid nimetati Saksamaa kõige ökonoomsemaks autoks.

Saksamaa ajakirja Auto Bild (nr 13/2013) võrdlevas katses, kus osalesid tavamootori või alternatiivse ajamiga väikeautod, saavutas Toyota Yaris Hybrid, mille hind algab 16 950 eurost, veenva esikoha. „Enneolematult soodne hübriidsõiduk,” tunnustas žürii Yarist.

Ajakiri kirjeldab olukorda Saksamaal: Toyota Yaris Hybrid veenab väikseima kilomeetrihinnaga. Näiteks kui sõidate aastas ainult 7500 km, on kulu kõigest 0,62 eurot kilomeetri kohta. Ükski teine alternatiivse ajami või ökonoomse bensiini- või diiselmootoriga mudel ei suuda nii soodsat kilomeetrihinda pakkuda. Lähima rivaali kilomeetrihind on 0,11 eurot kõrgem. Mida suurem läbisõit, seda väiksem kilomeetrihind. Mainitud summa sisaldab peale kütuse ka amortisatsiooni ning kindlustust, hooldust ja teisi püsikulusid. Ökonoomse väikeauto trumbid ilmnevad veel paremini, kui sõita rohkem, sest 15 000 ja 30 000 km aastase läbisõidu juures langeb kulu ühele kilomeetrile vastavalt 0,37 ja 0,29 euroni. Seda on vähem kui ühelgi seni katsetatud mudelil.

Saksamaa Auto Bild märgib, et neil, kes sõidavad Toyota Yaris Hybridiga päevas keskmiselt 40 km, kulub transpordi (kütus ja püsikulud) peale keskmiselt ainult 14,76 eurot päevas. Lähima konkurendi kulu on 2,44 euro võrra suurem. Jaapani autotootja teine mudel – Toyota Priuse pistikhübriid, mille mõõtmed on suuremad –, saavutas katses kolmanda koha. Selle mudeli puhul on päevane kogukulu 40 km läbisõidu juures 20,68 eurot.

Meie e-privaatsuse poliitika

Me kasutame oma veebilehel küpsiseid, et pakkuda sulle veel paremat teenust. Kui nõustud sellega, siis jätka meie veebilehe kasutamist nagu tavaliselt. Vastasel korral loe siit küpsiste haldamise kohta.