Toyota Gazoo Racing võitis Dakari ralli

Dakar 2019

Toyota Gazoo Racing võitis Dakari ralli

Qatarist pärit piloot tegi oma prantslasest kaardilugejale, kel oli 17. jaanuaril 43. sünnipäev, parima võimaliku kingi: viimasesse ajavõtupunkti saabuti lähestikku tiimikaaslaste Giniel de Villiers' ja Dirk von Zitzewitziga ning kaks Toyota Hiluxi meeskonda läbisid kogu kiiruskatse koos. Et ühiselt finišisse jõuda, ootasid De Villiers / Von Zitzewitz liidermeeskonna starti ligikaudu 55 minutit.

/

Meeskonna juht Glyn Hall: “Dakaril võita pole kunagi lihtne – proovijaid on palju. See aasta polnud erandiks ning pakkus meie meeskonnale palju eripalgelisi emotsioone ja tulemusi.”

Esimene tõsine löök tuli kolmandal kiiruskatsel, kui De Villiers / Von Zitzewitz sõitsid tihedas tolmus kivi otsa, kukkusid pingerivis ja langesid tippkonkurentsist välja. See sundis 2009. aasta võitjaid taanduma toetavasse rolli; samasugune saatus tabas Hollandi pilooti Bernhard ten Brinke't ja tema prantslasest kaardilugejat Xavier Panseri’t vaid päev hiljem.

“Ühelt poolt oli väga mugav, et meil oli seetõttu kaks meeskonda Nasseri toetamas,” ütles Hall pärast rallit. “Kuid sellele vaatamata oleksin eelistanud, et nad võistleks kohtade ja mitte katsevõitude pärast.”

Õnnetuseks lõppes Ten Brinke / Panseri võidusõit kaheksandal kiiruskatsel, kui selle aasta ralli ühtedel suurematel liivadüünidel purunes nende auto käigukast. See tähendas, et ainsana jäi Al Attiyah / Baumeli toetavaks tiimiks De Villiers / Von Zitzewitz.

/

“Muidugi tulime me siia sooviga ralli võita,” ütles De Villiers, kes lõpetas võidusõidu üheksandana. “Kuid kui see unistus purunes, andsime hea meelega oma panuse Nasseri ja Mathieu’ heaks. Kui me ise enam esikohta püüda ei saanud, oli parim võimalik tulemus meeskonnakaaslaste võit ning olen väga õnnelik, et nad selle saavutasid.”

Toyota Gazoo Racing SA-le on triumf Peruus nii-öelda kirss senisel imelisel Dakari ajaloo tordil. “Me vajasime seda võitu,” ütles elevil Hall, kui 41. Dakari ralli tolm oli taas maha langenud. “Ja pärast kõike olnut on võitmise tunne imeline.”

Toyota Motor Corporationi president Akio Toyoda kommenteeris meeskonna saavutust: “Igal aastal valivad paljud meeskonnad selle karmi katsumuse läbimiseks Toyota. See aasta polnud erand; umbes 5000-kilomeetrisel ja kaks nädalat kestnud võidusõidul osalesid mitmed Hiluxid ja Land Cruiserid. Soovin siiralt tänada kõiki meeskondi, kes valisid tänavuse Dakari raIli jaoks Toyota. Tänan teid rallil tehtud raske töö eest!

Mr Toyoda sõnas kokkuvõtteks: “Ma usun, et võideldes väljakutsega, mille Dakari ralli ekstreemsed olud esitavad, arenes iga meeskond ning viis märkimisväärselt edasi Toyota grupi filosoofiat “teha veelgi paremaid autosid”. Toyota grupp tervikuna soovib nii sel aastal kui ka edaspidi jätkata aina paremate autode valmistamist, läbides äärmiselt erinevaid teid ja maastikke kogu maailmas.”

Kasutame veebilehe küpsiseid

Küpsised on ette nähtud selleks, et pakkuda veebilehe külastamisel parimat kasutajakogemust, kolmandate osapoolte teenuseid ning tööriistu ja reklaami, ning aidata meil mõista veebilehe toimimist ja muuta seda paremaks.

Soovitame sul lubada kõik küpsised. Kui sa sellega ei nõustu, saad oma eelistusi lihtsalt muuta, klõpsates allpool leiduvale küpsiste seadistamise valikule. Kõik üksikasjad on saadaval meie küpsiste sätetes.