Toyota on autoralli maailmameister!

Meeskondliku arvestuse meistritiitel kindlustati Austraalia etapil
Toyota on autoralli maailmameister!

Tommi Mäkineni juhitud tiim, mille peakontor asub Kesk-Soomes Puuppolas, tagas meistritiitli WRC-hooaja viimasel etapil Austraalias. Samas tegi ajalugu ka Mäkinen. Temast sai esimene mees, kes võitnud ralli maailmameistritiitli nii piloodi kui ka tiimijuhina. Mäkinen oli võidu üle rõõmsalt üllatunud. „Neli aastat tagasi ei olnud meil veel selget otsust MM-sarjas osalemise kohta ja nüüd oleme maailmameistrid. Suurepärane,“ rõõmustas Mäkinen.

Jari-Matti Latvala sai etapivõidu, edestades teist kohta 32,5 sekundiga. Toyota edule andis lisa neljandale kohale jõudnud Esapekka Lappi. Toyota kolmas piloot, kuni viimase hetkeni individuaalse maailmameistritiitli eest võistelnud Ott Tänak, pidi otsustaval päeval sõidu katkestama.

„Olen võidu üle väga õnnelik. See pakkus pika aja tagant tõelist leevendust,“ leidis etapi võitnud Jari-Matti Latvala.

„Tingimused olid väga keerulised ja täna oleks võinud kergesti ka teelt välja sõita. Mul sujus kõik siiski hästi, kahju ainult, et Ott (Tänak) katkestama pidi. Olin enne viimast etappi tahet täis ja samas ka pisut närvis, kuid meil õnnestus kõik. Võistkondliku MM-tiitli võitmine on fantastiline. Olen tõeliselt uhke kogu tiimi ja selle üle, mida kõik selle liikmed korda on saatnud. Kõik on teinud rasket tööd ja tiitli auga välja teeninud!“

/

Vaata lisaks

MR2: Toyota sportautode ajalugu MR2: Toyota sportautode ajalugu 1984. aastal välja toodud MR2 aluseks oli hoopis 1976. aastast pärinev arendusprojekt, mille eesmärk oli valmistada sõidunaudingut pakkuv, ent samas kütusetõhus auto ehk midagi varasema mudeli Sports 800 vaimus. Aastate jooksul vormus algupärane ideeauto sportautoks ning nii astuski kahe vanema mudeli, Celica ja Supra kõrvale nende noorem veli: kahekohaline Midship Runabout. Toyota sportautode ajalugu Toyota sportautode ajalugu Alates 1960. aastatest on Toyota toonud paljude üllatuseks ja meeleheaks välja põnevaid ja meelierutavaid sportautosid. GT86: Toyota sportautode ajalugu GT86: Toyota sportautode ajalugu Sportautode fännidele ja Toyota vana kooli poolehoidjatele oli Toyota GT86 väljatoomine 2011. aastal suureks kergenduseks. Viimastel aastatel olid mudelivalikust puudunud nende maitsele vastavad MR2, Celica ja Supra ning GT86 oli täpselt see, mida nad olid oodanud. Celica: Toyota sportautode ajalugu Celica: Toyota sportautode ajalugu Juba siis, kui Celica ‒ mille nimi tähendab hispaania keeles „taevalik“ ‒ 1970. aastal välja toodi, polnud kahtlustki, et seda saadab enneolematu edu. Toyota Celica, mis paistis silma praktilise sisemuse, sportlike sõiduomaduste ja taskukohasusega, oli loodud eesmärgiga pakkuda autoomanikele enneolematut vabaduse tunnet.