Toyota on autoralli maailmameister!

Meeskondliku arvestuse meistritiitel kindlustati Austraalia etapil

Toyota on autoralli maailmameister!

Tommi Mäkineni juhitud tiim, mille peakontor asub Kesk-Soomes Puuppolas, tagas meistritiitli WRC-hooaja viimasel etapil Austraalias. Samas tegi ajalugu ka Mäkinen. Temast sai esimene mees, kes võitnud ralli maailmameistritiitli nii piloodi kui ka tiimijuhina. Mäkinen oli võidu üle rõõmsalt üllatunud. „Neli aastat tagasi ei olnud meil veel selget otsust MM-sarjas osalemise kohta ja nüüd oleme maailmameistrid. Suurepärane,“ rõõmustas Mäkinen.

Jari-Matti Latvala sai etapivõidu, edestades teist kohta 32,5 sekundiga. Toyota edule andis lisa neljandale kohale jõudnud Esapekka Lappi. Toyota kolmas piloot, kuni viimase hetkeni individuaalse maailmameistritiitli eest võistelnud Ott Tänak, pidi otsustaval päeval sõidu katkestama.

„Olen võidu üle väga õnnelik. See pakkus pika aja tagant tõelist leevendust,“ leidis etapi võitnud Jari-Matti Latvala.

„Tingimused olid väga keerulised ja täna oleks võinud kergesti ka teelt välja sõita. Mul sujus kõik siiski hästi, kahju ainult, et Ott (Tänak) katkestama pidi. Olin enne viimast etappi tahet täis ja samas ka pisut närvis, kuid meil õnnestus kõik. Võistkondliku MM-tiitli võitmine on fantastiline. Olen tõeliselt uhke kogu tiimi ja selle üle, mida kõik selle liikmed korda on saatnud. Kõik on teinud rasket tööd ja tiitli auga välja teeninud!“

/

Vaata lisaks

Toyota algatas ettevõtte üleilmse projekti „Start Your Impossible” Toyota algatas ettevõtte üleilmse projekti „Start Your Impossible” Toyota on transpordivahendeid pakkuva ettevõttena pühendunud põhimõttele „liikumisvabadus kõigile”. Toyota avas Tartu Kutsehariduskeskuses Baltimaade esimese hübriidi õppeklassi ja andis koolile Priuse pistikhübriidi Toyota avas Tartu Kutsehariduskeskuses Baltimaade esimese hübriidi õppeklassi ja andis koolile Priuse pistikhübriidi 1. septembril avati Tartu Kutsehariduskeskuses uus Toyota hübriidauto õppeklass ning koolile anti üle Priuse pistikhübriid. Toyota Baltimaade hooldusnõunike kutsemeistrivõistluste võit läks Lätti Toyota Baltimaade hooldusnõunike kutsemeistrivõistluste võit läks Lätti Toyota korraldas eile Tallinna lauluväljakul 14. Baltimaade kutsemeistrivõistlused, mille fookus oli tänavu hooldusnõunike teenindusoskustel. Baltikumi parimaks osutus Läti esinduse Amserv Motorsi hooldusnõunik Kristaps Narubins. Toyota on Baltimaades enim müüdud automark Toyota on Baltimaades enim müüdud automark Toyota on Eestis, Lätis ja Leedus kõige populaarsem automark, mida müüdi 2016. aastal 8397 sõidukit. Ja 2017. aasta 31. jaanuaril ületas Toyota hübriidsõidukite üleilmne müük 10 miljoni künnise.
Küpsiste seaded

Kasutame Toyota Eesti veebisaidil küpsiseid, et pakkuda teile paremat teenust. Kui olete sellega rahul, jätkake veebisaidi kasutamist tavapärasel viisil või vaadake, kuidas küpsiste seadeid muuta siin.

Kinnitage oma eelistused, lisades nõustumise korral märkeruutu linnuke või mittenõustumise korral eemaldades see:

OK