Ott Tänak nimetati TOYOTA GAZOO 2018. aasta rallipiloodiks

2018. aasta hooajal võistleb igas etapis kolm Yaris WRC-d.

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team kinnitas, et järgmisel aastal sõidab alates Monte Carlo rallist Yaris WRC-ga Ott Tänak koos oma kaassõitja Martin Järveojaga. 30-aastane eestlane, kes on seni sel hooajal võitnud kaks rallit, on olnud 2017. aasta FIA autoralli maailmameistrivõistluste üks silmapaistvamaid sõitjaid. TOYOTA GAZOO Racing WRT alustab oma teist hooaega igal rallil osaleva kolme Yaris WRC-ga, millest ülejäänud kahes sõidavad Jari-Matti Latvala / Miikka Anttila ja Esapekka Lappi / Janne Ferm.

Juho Hännineni praegusest kaassõitjast Kaj Lindströmist saab selle aasta Austraalia rallist alates meeskonna spordidirektor. TOYOTA GAZOO Racing WRT jätkab uue juhtide valikuga võistlust 2018. aasta hooajal.

Tommi Mäkinen (meeskonna juht)
„Meil on väga hea meel, et Ott meiega liitus, oleme teda jälginud juba pikemat aega. Temas on ühendatud noorus ja kogemused ning täpselt õige meelelaad, mis tähendab, et ta sobib meie meeskonda väga hästi. Nii nagu Yaris WRC on Ott sel aastal ületanud kõiki ootusi, mistõttu olen kindel, et sellest saab tugev partnerlus ja Ott saab kõigil pindadel olema nii kiire kui ka järjepidev. Soovin õnnitleda ka Kaj’d tema uue ametikoha puhul. Üks mu lemmikmälestusi mu enda võidusõidukarjäärist on meie ühine võit Monte Carlos. Sellest ja temaga koostöö tegemise käigus saadud kogemustest tean, et Kaj on väga professionaalne ja tema tööst on meie meeskonna arendamisel väga suur abi. Lõpetuseks soovin tänada Juhot kõige eest, mis ta meie heaks on teinud. Ta jääb alati meie pere liikmeks ja ta on mänginud väga tähtsat osa meie viimisel siia, kus oleme praegu.”

Teave Ott Tänaku kohta
Sünniaeg: 15. oktoober 1987
Vanus: 30 aastat
Rahvus: eestlane

Kõrghetked
2008 – Eesti meister autorallis
2009 – Eesti meister autorallis
2009 – esimene WRC ralli
2010 – Euroopa Pirelli Star Driver
2011 – FIA SWRC meistrivõistlustel üldarvestuses teine (3 võitu)
2017 – esimene WRC etapivõit Sardiinia rallil, teine võit Saksamaa rallil

WRC statistika
77 WRC starti, 2 võitu, 10 poodiumikohta, 379 punkti, 73 etapivõitu

/

Vaata lisaks

Toyota Yaris GRMN erimudel Toyota Yaris GRMN erimudel Pärast 17 aastat eemalolekut on võidukas Toyota meeskond tagasi FIA autoralli maailmameistrivõistlustel 2017. aasta Yaris WRC-ga. TOYOTA GAZOO Racing loodab 2017. aastal võita TOYOTA GAZOO Racing loodab 2017. aastal võita TOYOTA GAZOO Racing võistleb üleilmse kestvussõidu etaloni FIA World Endurance Championship (WEC) 2017. aasta hooajal mudeliga TS050 HYBRID. Uus Yaris äratab Genfi ellu Uus Yaris äratab Genfi ellu Toyotal on Genfi autonäituse külastajatele küllaldaselt, mida näidata. Alates esimesest pilgust uuele dünaamilisele Yarisele, selle põnevale nõbule GRMN-ile ja radikaalsele linnasõiduks mõeldud ideeautole i-TRIL ning lõpetades uusima võidusõidumasinaga. TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing Maailmas korraldatakse alates ringrajasõitudest kuni rallietappideni hulgaliselt autospordiüritusi. Nüüd on kõik Toyota autospordivaldkonna tegevused kogu maailmas koondatud ühe nime alla, milleks on TOYOTA GAZOO Racing.
Kasutame veebilehe küpsiseid

Küpsised on ette nähtud selleks, et pakkuda veebilehe külastamisel parimat kasutajakogemust, kolmandate osapoolte teenuseid ning tööriistu ja reklaami, ning aidata meil mõista veebilehe toimimist ja muuta seda paremaks.

Soovitame sul lubada kõik küpsised. Kui sa sellega ei nõustu, saad oma eelistusi lihtsalt muuta, klõpsates allpool leiduvale küpsiste seadistamise valikule. Kõik üksikasjad on saadaval meie küpsiste sätetes.