Broneeri hoolduse aeg Registreeru proovisõidule Toyota Liising ja Kindlustus Vaata eripakkumisi Leia lähim edasimüüja Komplekteeri oma mudel

TOYOTA i-ROAD

  • Täiesti uudse transpordilahenduse TOYOTA i-ROAD maailma esmaesitlus.
  • Kompaktne elektriline kolme rattaga personaalne transpordivahend, millel on mugav suletud kahe istmega salong.
  • Uuel aktiivkallutuse (Active Lean) tehnoloogial põhinev sõiduk kallutab ennast kurvides kiiruse ja keeramisnurga järgi.
  • Sõiduk on kõigest 850 mm laiune ehk umbes sama lai kui tavaline kaherattaline – seega on sellega suurlinna ummikutes sama mugav manööverdada kui mootorrattaga.
  • Heitevaba, peaaegu hääletu elektriajam ja 50 km sõiduulatus.

TOYOTA i-ROAD on PMV (personaalne transpordivahend e Personal Mobility Vehicle) – uut tüüpi transpordivahend, mis pakub linnakeskkonnas suurepärast paindlikkust. Selle sõiduki maailma esmaesitlus toimub 2013. aasta Genfi autonäitusel.

Elektrisõiduk (EV) TOYOTA i-ROAD mahutab mugavalt kaks reisijat, kellest üks istub ees ja teine taga. Nad ei pea kandma kiivrit ning viibivad täiesti suletud salongis. i-ROAD, mis põhineb ainulaadsel aktiivkallutuse (Active Lean) tehnoloogial, pakub turvalist ja nauditavat sõidukogemust. Uudne elektrisõiduk võimaldab ühe laadimisega läbida üle 50 km.

Toyota on pühendunud energiatarbimise ja transpordiga seotud keskkonnamõju vähendamisele. Ettevõte on katsetanud ja rakendanud keskkonnasäästlikke transpordilahendusi juba üle 40 aasta, püüdes luua ideaalseid ökosõidukeid, mis vastaksid kõigi tarbijate vajadustele.

Toyota on kohandanud oma hübriidajami Hybrid Synergy Drive® tehnoloogiat nii, et seda saab kasutada ka pistikühendusega hübriidsetes elektrisõidukites (PHEV). Lisaks arendab ettevõte aktiivselt elektrisõidukeid ja kütuseelementidega sõidukeid (FCV), sillutades teed tulevikku, kus tarbijal on valida mitme eri tüüpi ökosõiduki vahel.

Kui hübriidsõidukid (HV), PHEVid ja FCVd sobivad keskmiste ja pikkade vahemaade läbimiseks, siis lühisõitudeks mõeldud linnatranspordi tulevik on Toyota arvates EVd. PMVsid on Toyota uurinud ja arendanud juba üle kümne aasta.

PMV sihtrühma kuuluvad inimesed, kes vajavad mugavamat, ilmastikukindlamat ja ohutumat sõiduvahendit kui kaherattaline, kuid soovivad samas, et sõidukit oleks odav pidada ning et see oleks väikeste mõõtmetega (eriti tähtis on väike laius), sest siis on sellega sama hõlbus parkida ja manööverdada kui rolleri või mootorrattaga.

2350 mm pika, 1445 mm kõrge ja 1700 mm teljevahega ülikompaktse kolmerattalise TOYOTA i-ROADi tähtsaim mõõt, laius on kõigest 850 mm. See on umbes sama mis tavalisel kaherattalisel sõidukil. Tänu sellele on TOYOTA i ROADiga isegi tihedates ummikutes kerge manööverdada ning ühe tavalise auto parkimiskohale mahub tervelt neli Toyota uut PMVd.

TOYOTA i-ROADi heitevaba täiselektrilise ajami liitium-ioonaku käitab kahte 2 kW elektrimootorit, mis on paigutatud sõiduki kahe esiratta juurde. Toyota uus PMV on tõhusa kiirendusega ning liigub peaaegu hääletult. Uudse transpordivahendi sõiduulatus on umbes 50 km ning selleks, et aku tavalisest vooluvõrgust täiesti täis laadida, kulub kõigest kolm tundi.

TOYOTA i-ROADi suurepärase stabiilsuse, ohutuse, mugavuse ja sõidunaudingu alus on Toyota uus, lihtsale ja loogilisele põhimõttele tuginev aktiivkallutuse tehnoloogia.

Kallutussüsteemil on eraldi mootor ja käigumehhanism, mis on paigutatud esivedrustuse kohale ning ühendatud hargi abil parem- ja vasakpoolse esirattaga. Sõiduki aju arvutab roolinurga, güroanduri ja liikumiskiiruse põhjal vajaliku kallutusnurga. Süsteem liigutab rattaid automaatselt vastassuunas üles-alla, kallutades sel moel sõidukit, et neutraliseerida kurvides tekkivat tsentrifugaaljõudu.

Kõigest kolmemeetrise pöörderaadiusega Toyota PMV kallutussüsteem töötab ka siis, kui sõiduk liigub ebatasasel teel otse. Sellisel juhul kompenseerib kallutussüsteem automaatselt teekatte ebaühtlusi, hoides sõidukit stabiilselt püstiasendis.

Aktiivkallutuse süsteemiga sõiduk pakub ainulaadset sõidukogemust ning ei nõua juhilt – erinevalt mootorrattast – mingit erilist vilumust. PMV on sama nauditav kui kaherattaline sõiduvahend, kuid juht ei pea väiksel kiirusel manööverdades või seisma jäädes sõiduvahendit toetama ega püsti hoidma.

Tänu aktiivkallutuse süsteemile ei pea juht kordagi jalgu maha panema, seega sai TOYOTA i-ROADi varustada täiesti suletud salongiga, mis suurendab ohutust ja ilmastikukindlust.

See tähendab, et uue Toyota PMVga saab sõita ilma kiivrita ning see pakub samasuguseid mugavusi nagu sõiduauto: salongis on valgustid, kütte- ja helisüsteem ning võimalus kasutada Bluetoothi kaudu telefoni vabakäeseadet.

Toyota arvates aitaks täiselektriline uudne individuaalne ideesõiduk TOYOTA i ROAD tulevikus suurlinnades ummikuid ja õhusaastet märkimisväärselt vähendada.

Inimesed võiksid liikuda äärelinna transpordisõlmedesse ühis- või tavalise sõidukiga ning istuda viimase etapi läbimiseks ja kesklinnas liiklemiseks ümber TOYOTA i ROADi rooli.

Toyota uus PMV on kompaktne, hea manööverdusvõimega, kergesti pargitav ja kiiresti laetav. i-ROAD on saadaval nii lahtise kui ka suletud salongiga. See on ideaalne linnasõiduk, mis on mõeldud vähendama nii ummikuid kui ka CO2, NOx ja osakeste heitkoguseid, tegemata seejuures individuaalse liikumisvabaduse arvelt järeleandmisi.

Meie e-privaatsuse poliitika

Me kasutame oma veebilehel küpsiseid, et pakkuda sulle veel paremat teenust. Kui nõustud sellega, siis jätka meie veebilehe kasutamist nagu tavaliselt. Vastasel korral loe siit küpsiste haldamise kohta.