ERAKORDSED LOOD

Võimatu missiooni alustamine pole lihtne, aga need sportlased on tõestuseks sellest, et kui meil on vabadus liikuda, oleme kõigeks suutelised.

Andrea Eskau ‒ paramurdmaasuusataja

Andrea Eskau hoiab oma murdmaasuusakeppe ja vaatab punasesse suusakostüümi riietatuna kaamerasse.
SÜNDINUD

21. märtsil 1971

KODULINN

Apolda, Saksamaa

SPORDIALA

Rattasõit, paramurdmaa-
suusatamine

PARAOLÜMPIAMÄNGUD

2008, 2012, 2016
PARAOLÜMPIA TALIMÄNGUD
2010, 2014

USKUMATU SAAVUTAMINE

Paraolümpiamängudel osalemine võis Andrea jaoks alguse saada vajadusest, aga väga kiiresti sai sellest võimsast Saksamaa sportlasest nii suviste kui ka talviste paraolümpiamängude üks valitsejaid. Esmalt proovis ta mängida ratastoolikorvpalli ja hiljem hakkas osalema ka paraolümpia murdmaasuusatamis-, laskesuusatamis-, ratastoolisõidu- ja käsirattavõistlustel.

Tänaseks on Andrea võitnud 37 maailmameistrivõistluste medalit ja on 27-kordne jalgrattasõidu, paralaskesuusatamise ja paramurdmaasuusatamise maailmameister.

„[Paraolümpia kuldmedali saavutamiseks tehtavad] ponnistused on tõeliselt uskumatud ja oleme väga uhked, et saame olla väikeseks osaks Andrea tiimist.“
– Toyota TMG insener

/

Olen võitnud palju medaleid, kuid minu suurim saavutus on see, et olen võistelnud ausalt ja austan oma konkurente. See on minu meelest väga-väga oluline.

Inspireerituna Andrea otsusekindlusest, pöördus Toyota 2012. aastal tema poole sooviga alustada koostööd. Mugavusele ja kiirusele keskendudes ning Andreaga koostööd tehes lõime tema ratta ja kelgu jaoks kohandatud, kerged süsinikkiust komponendid, mis annavad tippatleedile paraolümpial konkurentide ees senisest veelgi suurema eelise.

Brad Snyder ‒ paraujuja

Kuigi Brad Snyder kaotas lahingus nägemisvõime, lükkab ta oma prillid laubale ja suunab silmad ülespoole, justkui vaataks poodiumi poole.
SÜNDINUD

29. veebruaril 1984

KODULINN

Reno, Nevada, USA

SPORDIALA

Paraujumine

PARAOLÜMPIAMÄNGUD

2012, 2016

USKUMATU SAAVUTAMINE

Kõige vabamalt tunneb Brad Snyder end vees. Ujuma õppis ta Floridas, kui oli alles mudilane, ja võistlema hakkas 11-aastasena. Hiljem, USA Mereväeakadeemias sai Bradist oma ujumisvõistkonna kapten.

„Ma arvan, et elu nägemispuudega, pimedana või pimeduses oli miski, mis näis meile esimestel nädalatel pärast minu vigastuse teket võimatuna ... Paraolümpial aga mõistsin, et kuigi ma ei suuda enam näha, on siiski endiselt veel väga palju selliseid asju, mida ma suudan teha.“

Kui vigastatud Brad Afganistanist koju naasis, pidi ta õppima pimeduses elama. Perekond toetas tema hakkamasaamist ja aitas tal toime tulla selliste varem nii lihtsana näinud toimingutega nagu söömine, riietumine või tualeti ülesleidmine.

Tahan, et [mu lugu] jõuaks võimalikult paljudeni ja innustaks ka järgmist sportlaste põlvkonda paraolümpia poodiumile tõusmisest unistama.

Vaid mõned kuud pärast paranemist otsustas Brad naasta veespordi juurde. Aasta pärast seda päeva, kui ta nägemise kaotas, seisis ta uhkelt paraolümpiamängude poodiumil, et võtta vastu USA meeskondlik kuldmedal. Bradile kuulub kehtiv täieliku nägemispuudega ujujate maailmarekord 100 m vabaujumises.

Tänaseks on Bradil uus ambitsioon – jõuda tippu uuel spordialal ja osaleda 2020. aasta Tokyo olümpia paratriatlonil.

Toyota pühendumus

Toyota on olümpia- ja paraolümpiamängude ülemaailmne liikuvuspartner, sest soovime aidata inimestel rohkemat saavutada – et nad pürgiks edasi ka pärast finišijoone ületamist või oma näilist võimete piiri.

Koostöö olümpia- ja paraolümpiakomiteedega sportlaste unistuste täitmise nimel on vaid üks samm, millega astume lähemale oma suurimale eesmärgile ja aitame igal inimesel parema liikumisvõime toel oma potentsiaali täielikult rakendada.

Lubage meil selle olümpia- ja paraolümpiamängude lipu all taas kinnitada spordi võimet inimesi ühendada.
AKIO TOYODA
Toyota Motor Corporationi president
Meil on hea meel olla Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee esimene ametlik ülemaailmne liikuvuspartner ning Olümpiakanali asutajaliige. Selleks, et näha, mida kõike spordis saavutada võib, vaata meie sarja „Kas see on võimalik?“.
Vaata kohe