LQ
Näidatud ideesõiduk.
Auto, mis loob juhiga emotsionaalse sideme
Vanasti armastasime autosid, sest nende abil sai jõuda kaugetesse kohtadesse ja kogeda erinevaid seiklusi. Moodsa tehnoloogia toel saame pakkuda igale kliendile just tema elustiiliga sobivaid uusi, põnevaid ja köitvaid elamusi. Toyota uus sõiduk LQ pakub isikupärase sõidukogemuse, on kohandatav iga autojuhi liikuvusvajadustega ning loob juhi ja tema auto vahel senisest veelgi tugevama emotsionaalse sideme.
Mootor
Akutoitega elektriauto
Elektriauto sõiduulatus
Umbes 300 km
Täituvus
4
Yui ‒ liikuvusekspert ja tehisintellekt
LQ on ideeauto, milles on tipptehnoloogia toel loodud teema „õpi, kasva, armasta“, et tugevdada emotsionaalset sidet juhi ja auto vahel. LQ-l on automaatjuhtimise võimekus ja Yui – võimekal tehisintellektil tuginev interaktiivne agent, kes suudab juhi käitumisest õppida ja selle tulemusel isikupärast liikuvuskogemust pakkuda. Nimi LQ väljendab Toyota lootust, et see lähenemine „suunab“ tulevikusõidukite arengut ja tugevdab sidet auto ja autojuhi vahel.
Tehnoloogia, mille eesmärk on tagada ohutus, meelerahu ja mugav liikuvuskogemus.
LQ pole mitte üksnes SAE 4. tasemele vastava automaatjuhtimise funktsiooniga, vaid sõidukil on lisaks ka juurdepääsetavust ja mugavust suurendav automaatse parkimise funktsioon. Suurendatud reaalsuse esiklaasinäidik (AR-HUD) laiendab juhile andmete kuvamiseks kasutatavat välja ja muudab sõidu ohutumaks. LQ edasiarendatud istmesüsteemi osa on mitu täispumbatavat, istme sisse peidetud õhkpatja ja istme sisse paigaldatud kliimaseade. Mõlemad nimetatud süsteemid aitavad juhil püsida ärksa või rahulikuna, sõltuvalt olukorrast.
Intuitiivsed suhtlusvahendid.
LQ kasutab sõiduki ja reisijate vahelist sidet võimaldava intuitiivse suhtlusplatvormina auto katust ja põrandamattide piirkonda. Süsteemi osaks olev valgustus koosneb eri värvi tuledest, mis teavitavad juhti sellest, kas kasutatakse automaatset juhtimissüsteemi või käsitsi juhtimist, ning valgustab erinevate istekohtade ees olevaid jalamatte, et näidata, millise reisijaga Yui suhtleb. LQ suudab esituledesse paigaldatud digitaalsete mikropeeglite süsteemiga edastada ka teavet, näiteks infot teeolude kohta, nii sõiduki sees kui ka sõidukist väljas olevatele inimestele. Süsteem võib teel eesolevate komplekssete objektide projitseerimiseks kasutada miljonit tillukest peeglit.
Disain: Seest välja
LQ sõitjateruum on disainitud futuristlike, ettesuunatud kontuuridega. Näidikupaneeli keskel asub Yui. Sõiduki disainijooned on suunatud seestpoolt väljapoole. Minimalistlik sõitjateruum on voolujooneline ja stiilne. Võtmekomponendid, näiteks õhukonditsioneeri avad, on paigaldatud nähtamatute katete taha. 3D-printeriga prinditud keskkonsooli on tugevatud topoloogia optimeerimise disainitehnika abil. See tehnika tagab optimaalse tugevuse ja loob täiustatud sõitjateruumi, kus juhile on nähtavad vähemad tugistruktuurid. Välisuste klaas ühildub suurepäraselt sõiduki sisemusega ning loob integreeritud ja elegantse kujunduse.
Küpsiste seaded

Kasutame Toyota Eesti veebisaidil küpsiseid, et pakkuda teile paremat teenust. Kui olete sellega rahul, jätkake veebisaidi kasutamist tavapärasel viisil või vaadake, kuidas küpsiste seadeid muuta siin.

Kinnitage oma eelistused, lisades nõustumise korral märkeruutu linnuke või mittenõustumise korral eemaldades see:

OK