PANEME
MAAILMA
LIIKUMA

Olümpia- ja paraolümpiamängude ülemaailmse partnerina liikumislahenduste alal usume, et
liikudes on võimalik saavutada võimatut.

/

„Lubage meil selle olümpia- ja paraolümpiamängude lipu all taas kinnitada spordi võimet inimesi ühendada.“

AKIO TOYODA

Toyota Motor Corporationi president

TOYOTA PÜHENDUMINE

Oleme kogu hingest pühendunud inimeste potentsiaali vallandamisele liikumise
jõul. Seepärast on meil au olla valitud olümpia- ja paraolümpiamängude partneriks.Olümpiamängud on olümpialiikumise kõrghetk, kus tähistatakse rõõmu spordist ja liikumisest. Siin väljendub spordi jõud kõige paremini – sport võib meid proovile panna, innustada ja, mis kõige olulisem, ühendada. Olümpia- ja paraolümpiamängude ülemaailmse partnerina liikumislahenduste alal on meil sama eesmärk: innustada inimesi edasi rühkima – üle finišijoone, üle võimatu saavutuse piiride.

Püüdes tuua spordilubaduse igasse maailmanurka, teeme koostööd Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) ning Rahvusvahelise Paralümpiakomiteega (RPK), et aidata lootustandvatel olümpia- ja paraolümpiasportlastel oma unistusi täide viia, olenemata nende olukorrast.

/

ANDREA ESKAU

Saksamaa käsirattur, paraolümpiamängude laske- ja murdmaasuusataja.Toyota tegi koostööd Saksamaa neljakordse kuldmedaliomaniku Andrea Eskauga, et valmistada paraolümpiamängude jaoks spetsiaalne süsinikkiust ratas ja taliparaolümpiamängude jaoks istesuusad. Andrea sai juba sündides kaasa kindlameelsuse ja tarmukuse saada võitjaks ning meil on suur rõõm mängida väikest rolli selle paraolümpiasportlase põneval teekonnal.
/

TYRONE PILLAY

Lõuna-Aafrika päritolu paraolümpiasportlasest kuulitõukaja ja Toyota töötaja.Samuti oleme uhked selle üle, et saame kaasa elada ühele omade seast – Lõuna-Aafrikast Durbanist pärit Toyota tehnilisele spetsialistile Tyrone Pillayle, kes on peale selle ka kuulitõuke meister. Tyrone’il on kaasasündinud jalahalvatus, kuid see ei ole lasknud tal hoogu maha võtta ega takistanud teda oma unistuste poole püüdlemisel. Meil oli au anda Tyrone’ile 2017. aasta Toyota ülemaailmse presidendi auhind tema erakordsete saavutuste ja meeskonnatöö eest 2016. aasta Rio paraolümpiamängudel.

/
/
PARASPORTKõigest 28-aastane Tatyana on seitsmeteistkümnekordne paraolümpiamängude medalist. Kaasasündinud seljaajusongaga Tatyana, kelle elutee algas Venemaa lastekodus, paneb end proovile kõikjal, kus võimalik, võistlus võistluse haaval.
/
UJUMINEPagulaste olümpiakoondise ujuja. Rami Anis treenib selle nimel, et saavutada oma eesmärk jõuda 2020. aasta olümpiamängudele. Kuigi sõda purustas Süürias tema kodulinna Aleppo, jätkas Rami endiselt püüdlemist olümpiamängudele, näidates maailmale oma vastupidavust.
/
/
/
KERGEJÕUSTIKAmeerika-Nigeeria päritolu jooksja Seun Adigun võistles 2012. aastal 100 meetri tõkkejooksus USA eest ja nüüd on tema uus eesmärk juhtida bobikelku Nigeeria meeskonnas.
/
MARATONKuigi Eesti päritolu õed Leila, Liina ja Lily kvalifitseerusid eraldi, olid nad esimesed identsed kolmikud, kes olümpiamängudel koos võistlesid.
/
Küpsiste seaded

Kasutame Toyota Eesti veebisaidil küpsiseid, et pakkuda teile paremat teenust. Kui olete sellega rahul, jätkake veebisaidi kasutamist tavapärasel viisil või vaadake, kuidas küpsiste seadeid muuta siin.

Kinnitage oma eelistused, lisades nõustumise korral märkeruutu linnuke või mittenõustumise korral eemaldades see:

OK