1. Electrified
  2. Fuel Cell Electric
  3. Hydrogen
Kiirtee

KÕIK VESINIKUST

Algselt kosmosesõidukitele loodud tehnoloogiaga esindavad Toyota vesinikusõidukid elektrisõidukite uut põlvkonda. Kasutades tipptehnoloogiat, töötavad vesinikkütuseelemendid fossiilkütuste põletamise asemel keemilise reaktsiooni abil, mis muudab need keskkonnasõbralikumaks. Tulemuseks on muljetavaldav jõudlus ja silmapaistev tõhusus.

Mis on vesinik ja kust seda saadakse?

Vesinik on universumis kõige levinum element. Seda leidub peaaegu kõiges, see on värvitu, lõhnatu ja mürgitu gaas, mida saab pikka aega säilitada.

Kõige sagedamini leidub vesinikku looduslikult vees ja biomassis, kust seda eraldatakse elektrolüüsi teel, kasutades taastuvaid ressursse, nagu päikese- või hüdroenergia. Seetõttu usub Toyota, et vesinik on energiakestlikkuse jaoks parim lahendus.

Kus vesinikku veel kasutatakse?

Alates kuumaõhupallide täitmisest kuni väetiste ja raketikütuse tootmiseni on vesinikul palju mitmesuguseid tööstuslikke kasutusalasid. Veest saadud ja oksüdeerumisel vette tagasi pöörduva vesiniku jõul töötavad kütuseelemendid muutuvad nullheitega energiaallikatena üha populaarsemaks.

Millised ambitsioonid on Toyotal vesinikuga seoses?

Liikudes vesiniku jõul töötava maailma poole, pakub Toyota Woven City – prototüüplinn Fuji mäe jalamil – täielikult ühendatud ökosüsteemi, mis töötab ainult vesinikkütuseelementide jõul. Alates vesinikküttega kodudest kuni vesinikkütusel töötava Toyota Miraini – Toyota on võtnud endale kohustuse kaitsta meie globaalset keskkonda põlvkondade jooksul, liikudes nullemissioonist kaugemale.