1. Electrified
  2. Fuel Cell Electric
  3. Environment

Puhtama maailma nimel

Toyota eesmärk on viia keskkonnamõju nullist väiksemaks. Usume, et liikuvuslahenduste tulevik on maailma paremaks muutmine, aidates luua jätkusuutlikku keskkonda tulevastele põlvkondadele.

Puhas ja ohutu energia

Vesinik on puhas ja ohutu ning seda leidub kõikjal meie ümber. See on nii levinud, et moodustab kuni 70% universumi ainest. Seetõttu on võimalik hankida vesinikku kohapeal ja taastuvenergia abil tootes on see täielikult süsinikuvaba. Käimas on üleeuroopaline vesinikutanklate võrgustiku rajamise algatus, mille raames on juba avatud umbes 200 tanklat ja igal aastal lisandub neid veelgi.

Puhastab õhku kõikjal, kus sõidad

„Soovin, et Toyota looks unistuste auto – sõiduki, mis muudab õhu puhtamaks,“ ütles 2007. aastal Toyota endine president Katsuaki Watanabe.

Mirai on selle julge ambitsiooni tõestus, kasutades revolutsioonilist tehnoloogiat kütuseelemendisüsteemi siseneva õhu puhastamiseks. Mirai puhastab iga 10 000 läbitud kilomeetriga 4 730 400 liitrit õhku – see on sama palju, kui täiskasvanud inimene aastas hingab. Miks peatuda nulli juures, kui saab liikuda nullemissioonist kaugemale?

Väljalasketorust väljub ainult vesi

Vesinikkütusel töötav auto, mis on tulevikukindel. Esimest korda Toyota sõidukil kasutatavas õhupuhastussüsteemis voolab kütuseelementi viidav õhk läbi aktiivsöefiltri. See püüab kinni kahjulikud saasteained ja puhastab sõidu ajal õhku.